Mūrniece: Latvija un Lietuva turpinās kopīgi pārvarēt Baltijas reģiona drošības izaicinājumus

Latvija un Lietuva turpinās kopīgi pārvarēt Baltijas reģiona drošības izaicinājumus, pēc tikšanās ar Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku paudusi aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

24. martā 10:42

Mūrniece ceturtdien, 23. martā, darba vizītē apmeklēja Lietuvu, kur Viļņā tikās ar Anušausku. Tikšanās laikā aizsardzības ministri pārrunāja reģionālās drošības izaicinājumus un NATO dienaskārtības jautājumus, tai skaitā abu valstu prioritātes šovasar Viļņā gaidāmajā NATO samitā, kā arī atbalstu Ukrainai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijai un Lietuvai ir līdzīgs redzējums par NATO ilgtermiņa atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanu, nodrošinot Baltijas valstu un jebkuras NATO dalībvalsts teritorijas aizsardzību.

Aizsardzības ministri pārrunāja arī līdz šim panākto progresu saistībā ar NATO Madrides samitā pieņemtajiem lēmumiem, to ieviešanas procesu, īpaši attiecībā uz NATO militārās klātbūtnes paplašināšanu Baltijā un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā un Lietuvā izveidošanu līdz brigādes līmenim.

Ināra Mūrniece
aizsardzības ministre

“Latviju un Lietuvu vieno ne tikai kopīgas vērtības un robeža, bet arī kopīgas intereses Baltijas jūras reģionā un stratēģiska partnerība Eiropas Savienībā un NATO. Mēs turpināsim attīstīt mūsu jau šobrīd ciešo sadarbību aizsardzības jomā, lai kopīgi pārvarētu gan šodienas, gan nākotnes Baltijas reģiona drošības izaicinājumus.”

Tāpat amatpersonas apsprieda abu valstu kopīgās prioritātes šovasar Viļņā gaidāmajā NATO samitā, turpmāko sadarbību gan Baltijas, gan starptautisko sadarbības formātu ietvaros, kā arī līdz šim sniegto un turpmāko atbalstu Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Latvija un Lietuva sadarbojas Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā, kurā tās uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību. Šogad vadošās valsts lomu Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā ir uzņēmusies Latvija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sadarbības formātā tiek realizēti arī vairāki nozīmīgi projekti – Baltijas valstu Apvienotais štāba elements, Sauszemes spēku, Gaisa spēku un Jūras spēku sadarbība, Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON), kā arī sadarbība Baltijas Aizsardzības koledžas ietvaros, kurā mācās un dienesta pienākumus pilda visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku karavīri un civilais personāls.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm