“Mums ir milzīgs atbalsts un liela atbildība.” Brāļi Dambergi apņēmības pilni atdzīvināt slaveno Āgenskalna tirgu

Rīga šogad gandrīz zaudēja vienu leģendāru vietu – Āgenskalna vēsturisko tirgu. Domes lēmumus tirgu slēgt tā sliktā stāvokļa dēļ daudzus darīja bažīgus, ka šī vēsturiskā vieta lemta iznīcībai.

2018. gada 31. decembrī 19:01

Atrast veidu, kā Āgenskalna tirgum atdzimt, nebūs viegli. Taču to uzņēmušies darīt brāļi Mārtiņš un Kārlis Dambergi, kuri sevi jau pierādījuši turpat netālu esošajā Kalnciema ielas kvartālā, kuru viņi no graustu rajona pārvērtuši teju par kulta vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl šā gada sākumā Āgenskalna tirgus nākotnē nebūt nerādījās cerīgās krāsās. Sliktā tehniskā stāvokļa dēļ to slēdza un nebija skaidrs, kas ar vēsturisko paviljonu notiks tālāk. Tas izraisīja arī milzīgu sabiedrības neapmierinātību – tika savākti simtiem iedzīvotāju parakstu par tirgus saglabāšanu. Āgenskalna tirgus vecā paviljona remontam un pārbūvei pašvaldība naudu atteicās dot, visas cerības liekot uz investoriem.

Šis tirgus ir vecākais un lielākais Pārdaugavā, ko uzcēla pirms vairāk nekā 90 gadiem. Taču kapitālo remontu pa šo laiku vēsturiskais paviljons tā arī nebija piedzīvojis. Izskanēja pat versijas, ka skaisto sarkano ķieģeļu ēku nolūkojusi kāda ārzemju veikalu tīkla ķēde. Tomēr, nomas izsolē uzvarēja brāļi Dambergi, kuri ir apņēmības pilni un gatavi ķerties klāt Āgenskalna tirgum, dodot tam otru dzīvību.

Kārlis Dambergs
Āgenskalna tirgus nomnieks

Tirgus ir ļoti interesanta lieta, tas ir kā dzīvs organisms un , protams, gadu gaitā tas mazliet ir transformējies, jo tas vairs nav tāds pats, kāds bija daudzus simtus gadus atpakaļ. To mēs redzam arī Kalnciema ielas tirgū. Šeit būs mazliet cita veida transformācija, kur tirgus saglabās savu funkciju, bet mēs ceram tajā ieviest vēl daudz dažādas lietas, kas varētu to padarīt par vienu no iemīļotākajām rīdzinieku un Latvijas iedzīvotāju vietām. Primāri tirgus vienalga paliek tirgus – tur ir gan socializēšanās, gan pirkšana un pārdošana, kas viennozīmīgi būs primārā funkcija. Faktiski tirgus ir tas, kas ļauj rasties jaunajiem tirgotājiem, ļauj tirgotājiem testēt savu produkciju, ļauj saņemt pircēju atsauksmes, līdz ar to mēs viennozīmīgi saglabāsim šo te funkciju kā primāro. Daudzos Rietumeiropas tirgos ir arī papildus funkcijas – romantisks kafejnīcas vai restorāni un nelielas izklaides vietas,.

Brāļi Dambergi uzsver, ka šis tirgus ir Āgenskalna centrs, un tas uzliekot milzīgu atbildību pret sabiedrību, lai tas tā arī tiktu saglabāts un pilnveidots. Jaunos nomniekus šo soli pamudināja spert lielais sabiedrības atbalsts un iedrošinājums.

Mārtiņš Dambergs
Āgenskalna tirgus nomnieks

Ar šo vietu mums saistās bērnības atmiņām, kad ar vecākiem un vecvecākiem tika apmeklēta šī vieta. Mēs kā Pārdaugavas iedzīvotāji jau no bērnības ļoti labi to atceramies un man tiešām šī vieta ir ļoti iespiedusies atmiņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brāļi akcentē, ka enerģiju dod sabiedrības atbalsts un pieredze ar Kalnciema ielas kvartālu. Viņi cer, ka atbalsts nemazināsies, jo tirgū viss notiks, kamēr vien cilvēki nāks un pirks.

Kārlis Dambergs
Āgenskalna tirgus nomnieks

Šobrīd vēl arhitekti un visa mūsu komanda strādā pie tā, lai saprastu precīzi, kur būs galvenās ejas un, kuras no ieejām varētu būt atvērtas arī pēc tirgus darba laika beigām. Orientējoši iekšā iezīmētas ap 100 tirdzniecības vietām. Āra teritoriju arī mēģināsim saglabāt, lai ir ērta piebraukšana ar automašīnu. Pilsēta ir izveidojusi velo stāvvietas, teritorijā ārā būs papildus elementi, kas varētu ļaut papildus  tirgotājus  izvietot arī ārā. Ēkas atjaunošanai ir atvēlēti trīs gadi, tā kā pēc trīs gadiem noteikti tirgus būs atvērts. Iespējams, ka mēs varētu mēģināt tirgu atvērt pakāpeniski. Šobrīd strādājam pie ziemas paviljona, kas varētu būt pagaidu paviljons šim te trīs gadu pārejas periodam. Tuvākajā laikā ceram iepriecināt rīdziniekus ar pārsteigumu.

Uz jautājumu, vai brāļiem kopā ir viegli strādāt, uzņēmēji atbild, ka tas var būt gan motivējoši, gan traucējoši, bet pa šiem 18 gadiem viņi ir sastrādājušies un viens otru papildina un darbojas uz priekšu. Brāļi Dambergi gan akcentē, ka spēks ir visā viņu komandā, kas aiz viņiem stāv. Nākamajā gadā uzņēmīgie brāļi novēl: “Laimīgu, bagātu, skaistu un ar tirgošanās un pirkšanas prieku pilnu Jauno gadu! Un dariet tās lietas, kas jums vislabāk padodas!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm