“Mozaīkas” vadītāja: “Baltijas praida” gājienā Rīgā uzsvērs LGBT tiesību zemos standartus

Latvijā esot zems līdztiesības un cilvēktiesību ievērošanas līmenis, tā liecina nesen veikts pētījums par seksuālo minoritāšu tiesību ievērošanas jomu Eiropas Savienībā (ES).

2018. gada 14. maijā 20:28

100 punktu skalā Latvija ieguvusi tikai 16. Seksuālo minoritāšu pārstāvji situāciju vērtē kā kritisku.

Starptautiskā seksuālo minoritāšu organizācijas “ILGA-Europe” ik gadu veiktais pētījums vērtē netradicionāli seksuāli orientētu cilvēku tiesību stāvokli. Šī gada ziņojumā Latvija ierindota pēdējā vietā ES, bet no kopumā 49  Eiropas valstīm Latvija jau otro gadu pēc kārtas ieņem 40. vietu. Vēl sliktāks stāvoklis ir tikai Krievijā, Baltkrievijā, Moldovā, Armēnijā un dažās citās valstīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Seksuālo minoritāšu apvienība “Mozaīka” šos datus izmantos, lai likumdevējiem aktualizētu šo jautājumu, pamatojoties, ka minoritāšu aizsardzības uzlabošanai šķērslis Latvijā ir tieši politiķi.

Kaspars Zālītis
apvienības “Mozaīka” pārstāvis

Latvija diezgan ir kritizēta, kopdzīves likums, no tā Saeima ir atteikusies. Naida noziegumu jomā mums pilnīgi nav nekāda progresa, stāvoklis ir kritisks, ja skatāmies kopumā.

Pētījumā vērtēta seksuālo minoritāšu vienlīdzība un pretdiskriminācija, laulību vienlīdzība, reģistrētās partnerattiecības, naida runa. Vienīgā sadaļa, kurā Latvijā situācija ir apmierinoša, ir pulcēšanās brīvība. Šogad gājiens “Baltijas praids”, kas katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm, notiks Rīgā.

Kristīne Garina
apvienības “Mozaīka” vadītāja

Gājiena mērķis ir pievērst uzmanību tam, ka standarti LGBT [lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu] tiesībām ir ļoti zemi. Mēs esam Rietumvalsts, un atvērtības vērtības mums ir jāsargā.

Visstriktāk seksuālo minoritāšu tiesības ievēro Maltā, Beļģijā un Norvēģijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm