tv3.lv

Mobilā lietotne “Apturi Covid” līdz šim lejupielādēta 111 000 reizes

Covid-19 pandēmijas ierobežošanai radītā mobilā lietotne “Apturi Covid” līdz šim lejupielādēta 111 000 reizes, norāda lietotnes “Apturi Covid” komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

2020. gada 3. augustā 22:30

Viņa norādīja, ka salīdzinājumā ar iepriekšējām nedēļām jauno lietotāju pieaugums saglabājas stabils. Lidere atzīmēja, ka iedzīvotāji arvien vairāk iesaistās sabiedriskajā dzīvē, pieaugot saslimušo skaitam un redzot statistiku, daudzi apzinās risku un saprot, ka lietotne var būt noderīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā liecina lietotņu veikala “Google Play” informācija, patlaban 720 iedzīvotāji lietotni piecu zvaigžņu skalā novērtējuši ar 3,5 zvaigznēm, bet “App Store” 259 lietotāji “Apturi Covid” novērtējuši ar vidēji 4,3 zvaigznēm, kas ir nedaudz mazāks vērtējums nekā pirms nedēļas, kad lietotne novērtēta ar 4,4 zvaigznēm.

Jau ziņots, ka Latvijā izstrādātā brīvprātīgā kontaktu fiksēšanas lietotne “Apturi Covid” ir pieejama no 29. maija.

Mobilo lietotni “Apturi Covid” brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā.

Lietotne “Apturi Covid” neievāc GPS datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar “Bluetooth” palīdzību apmainās ar signāliem jeb digitāliem “rokasspiedieniem”, ko uzglabā lietotāja tālrunī šifrētā veidā. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiek brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliek anonīma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm