“Misija – Dziesmu svētki. Orķestris.” TV3 dokumentālā filma

1. aprīlī 19:25

Dokumentālā filma “Misija – Dziesmu svētki. Orķestris” ļauj ielūkoties galvu reibinošā procesā, kā pūtēju orķestra dalībnieki gatavojas lielajam notikumam – Dziesmu un deju svētkiem.

Tuvplānā ieraudzīsim, kas slēpjas aiz panākumiem vienam no spožākajiem orķestriem Latvijā – “Auseklītim”.

Nenoliedzami, ka “Auseklīša” firmas zīme ir tā diriģents Haralds Bārzdiņš, kurš ir gan Dziesmu svētku virsdiriģents, gan Rīgas 6.vidusskolas direktors. Tiesa, stāsta laikā skatītājs ieraudzīs, ka tie gan ir tikai ar acīm redzamie tituli, jo patiesā Haralda loma skolēnu un orķestra dalībnieku sirdīs ir daudz dziļāka.

Pūtēju orķestrī “Auseklītis” daudzi dalībnieki ir tā saucamie veterāni, jo turpina divreiz nedēļā nākt uz mēģinājumiem, lai gan skola absolvēta jau pirms desmit gadiem vai vēl senāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas viņus velk atpakaļ uz nebūt ne vieglo mēģinājumu procesu, kur disciplīnai ir ārkārtīgi liela nozīme?

Filmā divi kolektīva dalībnieki – saksofonists Jānis Dravnieks un bundziniece Solvita Stengrēvica-Grāvīte – pavērs durvis, ielaižot skatītājus ne tikai savās ikdienas gaitās, bet arī savās sirdīs, ļaujot ieraudzīt, ka reiz iegūto piederības sajūtu neviens nevēlas pazaudēt.

Filmas autore Monta Jakovela stāsta: “Sākot strādāt pie dokumentālās filmas, jutos kā iegremdējoties man nezināmā, ārkārtīgi skaistā, bet tajā pašā laikā sarežģītā pasaulē – orķestra dzīvē un tā instrumentu tik dažādajā skanējumā. Mēģinājumu laikā ar milzu apbrīnu lūkojos diriģenta darba metodēs un pieejā, kādu viņš atradis ar sava kolektīva tik daudzajiem dalībniekiem. Mani fascinēja viņa neizsīkstošā enerģija, ar kādu Haralds Bārzdiņš septiņos no rīta iesāk pirmo mēģinājumu ar saviem skolēniem, un ar kādu viņš spēj vēl sešos vakarā pulcēt “Auseklīša” dalībniekus”.

Izzini Latvijas dziesmu un deju svētku tradīcijas unikalitāti ik sestdienu pulksten 19.25 kanālā TV3.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #SIF_MAF2022

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm