tv3.lv

Mirkļa miljonāri – ”SEB bankas” lietotnes kļūme liek pārsteigumā izberzēt acis

No rīta pamosties, telefonā atver bankas lietotni un redzi – nakts laikā esi kļuvis par miljonāru. Pasakaini, vai ne? Tieši šādu pārsteigumu šorīt piedzīvoja divi ‘’SEB bankas’’ klienti. Tiesa, prieks par viegli iegūto bagātību bija īss.

24. janvārī 19:08

Pirmais sociālajā medijā ‘’Instagram’’ ar ekrānuzņēmumu, kurā redzama viņa jaunā bagātība – nepilni divi miljoni eiro vērstpapīru veidā –, bija Toms Svilāns. ‘’’’SEB bankas’’ aplikācijā izskatījās, ka esmu kļuvis par miljonāru, bet, pārbaudot informāciju datorā (internetbankā), viss bija normas robežās un bez kļūdām,’’ “tv3.lv” par šā rīta pārsteigumu bankas kontā stāsta Toms. ‘’Nekas sensacionāls. Vienkārši aplikācijas kļūda,’’ viņš piebilst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk arī Arnis Kalviškis mikroblogošanas vietnē ‘’Twitter’’ dalījās ar ekrānšāviņu, kurā redzama viņa ‘’SEB’’ konta papildināšana ar nepilniem 700 tūkstošiem eiro vērtspapīru veidā, un ironisku pavadtekstu.

Arī Arnis ‘’tv3.lv’’ norāda – tā, visticamāk, bijusi lietotnes darbības kļūda, jo reāli līdzekļi viņa kontā netika ieskaitīti. ‘’Tikai uzrādījās pasakaini liela vērtspapīru portfeļa vērtība, kas, protams, pāris minūšu laikā mainījās un atgriezās skarbajā realitātē,’’ teic Arnis.

Taujāts, cik liels bija viņa pārsteigums, ieraugot konta izrakstu, Arnis ar humoru stāsta – uz viena pleca sēdējis velnēns, kurš mudināja ieiet interneta bankā un paskatīties, vai iespējams pārdot vērtspapīru portfeļa saturu. Bet tas uzreiz apklusināts, jo zināms, cik ātri šādas situācijas tiek atklātas un kādas problēmas tās var sagādāt. ‘’Tad nu saglabāju tikai ekrānuzņēmumu, zinot, ka drīz šie skaitļi mainīsies,’’ stāsta Arnis.

‘’tv3.lv’’ sazinājās arī ar ‘’SEB bankas’’ privātpersonu komunikācijas vadītāju Jeļenu Novaku, kas, vaicāta izskaidrot notikušo, vien apstiprināja abu sociālo tīklu lietotāju teoriju – šorīt patiesi novērota bankas lietotnes sistēmas kļūda, bet tā drīz vien novērsta. To, kas tieši bija nogājis greizi, Novaka nevarēja komentēt.

Raksta pa drusciņai no visa, bet īpaši būtiski ir jautājumi, kas saistīti ar vienlīdzību, līdztiesību, karjeru, zinātni, kā arī ar veselību – mentālo, fizisko un sistēmu kā tādu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm