Mežaparka estrādē atklāta Dziesmu svētku tradīcijai veltītā ekspozīcija

29. maijā 21:20

Un šī diena ir īpaša ar vēl kādu notikumu! Vēstures lappuse tika pāršķirta arī kultūras jomā. Atzīmējot Pirmo vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku 150 gadadienu, Mežaparka Lielās estrādes jeb Sidraba birzs Ziemeļrietumu spārnā atklāta pirmā un lielākā Dziesmu svētku tradīcijai veltītā pastāvīgā ekspozīcija – “Dziesmusvētku telpa”, vēsta TV3 Ziņas.

Mežaparku šodien pieskandināja orķestris, bet Lielās estrādes telpas- piepildīja kupls cilvēku skaits. Turpmāk Dziesmu svētki būs mūsu ikdienā un katrs varēs izjust šo svētku brīnumu, cik vien tuvu iespējams pietuvojoties īstajai klātbūtnei. Un to visu varēs piedzīvot Mežaparka Lielajā estrādē, kur atklāta unikāla ekspozīcija- “Dziesmusvētku telpa”. Muzejam tā ir pirmā ekspozīcija, kas darbosies mūžīgi. Veidota Latvijai neraksturīgā struktūrā un atzīta par vienu no sarežģītākajām Eiropas muzejos.

Ints Teterovskis
diriģents

“Dziesmu svētki sen to bija pelnījuši, zinu, ka līdz šim bijušas vairākas reizes, kad jābrauc uz ārzemēm un jāstāsta par Dziesmu svētkiem. Tad jāvāc informācija dažādos avotos, tagad beidzot ir ekspozīcija, kur ir ne tikai materiāli, bet arī var vizuāli redzēt un dzirdēt. Tas būtiski par Dziesmu svētkiem runāt nevis tajā gadā, kad notiek svētki, bet lai šis dziesmu svētku fenomens ir arī mūsu ikdienā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis stāsts parādīts mūsdienīgā veidā, liekot pa gabaliņiem dziesmu svētku vēsturi gluži kā puzli.

Ieva Ezeriete
ekspozīcijas “Dziesmusvētku telpa” satura veidotāja

“Tik grūti bija atlasīt tos faktus ar ko būtu interesanta ekspozīcija un tai pašā laikā lai nepazūd vēstures līnija un nevar domāt tikai par vietējo publiku, bet arī par cilvēkiem no ārzemēm.”

“Stāsts veidojies, liekot pa gabaliņiem dziesmu svētku vēsturi, tieši ar skatu, ko nākamie Dziesmu svētki iedevuši jaunu tradīcijai, kā piepildījuši to tradīciju. Un latviešu tautai būs iespēja ieraudzīt katram sevi. Un savas emocijas, vai savu dalību un vēlēties turpinājumu te būt,” saka RMM direktore Iveta Ruskule.

Ekspozīcija ir veidota divos stāvos, bet multimediālā instalācija “Lielākais koris pasaulē” ir telpas centrālais piedzīvojums.

Lai taptu instalācijā redzamie kadri, tajā filmējies aptuveni pusotrs tūkstotis cilvēku – dziedātāji, dejotāji, mūziķi, orķestra dalībnieki, kā arī liels brīvprātīgo skaits. Kopumā bija safilmēts aptuveni 250 stundu garš video materiāls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apmeklējot ekspozīciju, katram būs arī iespēja iejusties Dziesmu svētku dalībnieka lomā, pievienojoties kora iespaidīgajam dziedājumam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm