tv3.lv

“Mēs uzvarējām, nevis kaut kāda Eiropas Savienība.” Daugavpilī liels skaits cilvēku 9. maijā demonstrē atbalstu Krievijai

Tradicionāli lielas 9. maija svinības izvērtušās Daugavpilī. Visas dienas garumā cilvēki lika ziedus pie PSRS laikā ierīkotās mūžīgās uguns. Daudzi vietējie bija agresīvi noskaņoti.

Ja citus gadus Daugavpilī 9. maijā ir svinīgi pasākumi, tad šoreiz viss krietni pieticīgāk. Cilvēki netraucēti pulcējās pie mūžīgās uguns, noliek ziedus, runājas savā starpā.

“Filmē, filmē, neviens nav aizmirsts, neviens netiks aizmirsts! Filmē! Nebaidāmies jūs!” Dažiem pie mūžīgās uguns Dubrovina parkā sanākušajiem TV kameru klātbūtne rada satraukumu. Izskan pāris naidīgas piezīmes, citi klusē vai atsakās sniegt interviju. Kāpēc šajā dienā dodas nolikt ziedus, atbild vien retais. Oficiāli šodien Latvijā ir Ukrainas kara kritušo piemiņas diena, par to pilsētā liecina izkārtie karogi ar sēru lentēm, bet lielai daļai pilsētnieku 9. maijs, par spīti visam, ir svētki.

“Mans tēvs krita 1945. gada 2. maijā Tukuma rajonā, Kurzemes katlā. Esmu meita, bet nekad neesmu viņu redzējusi, viņš mani arī ne. Katru gadu nāku. Man jau 78 gadi, tikpat, cik lielajai uzvarai,” saka Jevgēņija.

“Esmu pēckara cilvēks, 1958. gadā dzimis. Stāvu sava tēva piemiņai, kurš karoja Kaļinina frontē. Mums šeit viss ir klusi un mierīgi,” stāsta Aleksandrs.

Uz jautājumu, kāpēc bija svarīgi ierasties šajā vietā, kāda sastaptā iedzīvotāja, kura nevēlējās atklāt savu vārdu, saka: “Godīgi? Jums pateikt taisnību? Tāpēc ka mēs uzvarēsim! Mēs uzvarējām, nevis kaut kāda Eiropas Savienība, Amerika vai kas cits. Jūs saprotat, ka Krievija… Velti “lienat pakaļā” Amerikai! Ko pēc tam? Naftas, gāzes nebūs, prasīsiet papīriņu?”

Ziedus pirmdienas rītā te nolika arī Baltkrievijas konsulāta darbinieki un pilsētas mērs, “saskaņietis” Andrejs Elksniņš, kurš pēc tam devās uz Rīgu. Savu motivāciju, kādēļ nolikt ziedus tieši šodien, viņš pauda soctīklos: “Šodien atnākt un manas ģimenes vārdā nolikt ziedus – tas ir veltījums manas dzimtas vēsturei.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm