“Mēs no tā neatkāpsimies.” RTU rektors apliecina, ka augstskola līdz 2027. gadam plāno iekļūt pasaules Top 500

Par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru ievēlēts akadēmiķis Tālis Juhna, ar viņu sarunājās TV3 raidījums “900 sekundes”.

Runājot par stāšanos amatā, T. Juhna norāda, ka viņa sajūtas ir pozitīvas, un pauž gatavību jaunajiem pienākumiem, kā arī izaicinājumiem.

Viņš norāda, ka iepriekšējos 10 gados RTU daudz paveikusi saistībā ar zinātni un inovācijām un viens no iepriekšējā rektora novēlējumiem bija turpināt uzsākto kursu un attīstīt universitāti tajā jomā, kas ir vairāk saistīta ar lietojamām zinātnēm un tehnoloģijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runājot par plāniem savā amatā, viņš nosauc iekļūšanu starp 500 labākajām pasaules augstskolām – šis mērķis ir nosprausts līdz 2027. gadam, un RTU rektors apliecina, ka negrasās no tā atkāpties.

Viens no kritērijiem šajā ziņā ir zinātnes ietekme vai citējamība, un pie tā ir daudz strādāts, norāda Juhna. Tiek prasīts, lai RTU zinātnieki vairāk strādā starptautiskos tīklos un lai publicējas augstāka līmeņa žurnālos. Iestrādātā stratēģija tiek virzīta tieši šajā virzienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm