tv3.lv

Mediķu atalgojuma celšanai papildus prasa 119,7 miljonus

2019. gada 31. jūlijā 20:30

Medicīnas māsas pamazām atgriežas veselības aprūpē, jo ir noticējušas solījumiem par algu celšanu, to LNT rīta raidījumā “900 sekundes” trešdien atzina veselības ministre Ilze Viņķele (A/P). Lai turpinātu palielināt darba samaksu medicīnas darbiniekiem, nākamgad papildus tiek prasīti gandrīz 120 miljoni eiro.

Medicīnas darbinieki ilgstoši nav bijusi valsts prioritāte, un situācija, it īpaši reģionos, ir kritiska. Tā vēl šomēnes bija paziņojusi Valsts kontrole pēc veselības aprūpes nozarē veiktās revīzijas. Un viens no revidentu galvenajiem secinājumiem – katastrofāli trūkst medicīnas māsu.

Taču, kā novērojusi veselības ministre Ilze Viņķele, situācija ar medicīnas māsām sāk normalizēties. To viņa atzina intervijā, uzsverot nepieciešamību turpināt palielināt algas nozarē. “Šobrīd cilvēki ir noticējuši valdības un Saeimas solījumam par algu pieaugumu. Un māsas lēnām atgriežas veselības aprūpē. Ja izrādīsies, ka tas ir bijis tikai tāds priekšvēlēšanu solījums, cilvēki vairs nenoticēs.”

Latvijas Māsu asociācijā apstiprina, ka pērn pirmo reizi vairāku gadu laikā ir apstājusies māsu skaita lejupslīde. Un, lai pozitīvo tendenci saglabātu, ir jāturpina celt algas, uzskata asociācijas vadītāja Dita Raiska. “Tas, ko mēs esam pamanījuši 2018. gadā, ka šī krīze, es teiktu tā, – ir apturēta. Bet tā var turpināties jebkurā brīdī. Ja ar šo jautājumu mēs apstāsimies un to kopīgi nerisināsim, tad mēs ātri vien nonāksim šajā krīzes situācijā vēl dziļāk.”

Apņemšanās celt veselības aprūpē strādājošo darba samaksu ir iekļauta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības deklarācijā. Viņķele paļaujas, ka dotais vārds tiks turēts, un mediķu algu palielināšanai nākamā gada budžetā papildus ir pieprasījusi gandrīz 120 miljonus eiro. “Es domāju, ka valdībā ir cilvēki, kas saprot, ka spēlēties ar sērkociņiem gar benzīna kannu nevajag, un to solījumu par mediķu algām mēs pildīsim visi kopā.”

Finanšu ministrijā norāda, ka nekādi lēmumi par mediķu algu celšanu šobrīd nav pieņemti tāpēc, ka par jaunā valsts budžeta prioritātēm valdība vēl tikai plāno vienoties pēc trīs nedēļām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm