tv3.lv

Maxima par katru Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo izmaksās 100 000 eiro; ne visas ģimenes tam piekrīt

2016. gada 8. novembrī 11:28

Maxima Latvija ir gatava veikt maksājumu 100 000 eiro apmērā par katru Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo, taču ne visas ģimenes tam esot piekritušas.

Kā no preses pasākumu informē LNT un TV3 Ziņu dienesti, tajā piedalījās Maxima Latvija vadītājs Andris Vilcmeiers, cietušo pārstāvis advokāts Aldis Gobzems, kā arī vidutājs Gints Vilgerts.

Maxima Latvija esot gatava izmaksāt kompensāciju 100 000 eiro apmērā, taču ne visas ģimenes tam esot piekritušas.

“Zolitūde bija milzīga traģēdija, kura ietekmēja daudzas dzīves. Mēs nevaram mainīt lietas, kas notikušas, bet varam ietekmēt to, kas būs. Tādēļ esmu gandarīts, ka kopējā dialogā esam panākuši ļoti svarīgu lēmumu par atbalstu cietušo ģimenēm. Mūsu mērķis bija atrast abpusēji pieņemamu un konstruktīvu risinājumu, kas ļautu izbeigt ilgās un sāpīgās tiesvedības un sniegtu reālu palīdzību cilvēkiem jau tagad,” citēts Maxima Latvija vadītājs Andris Vilcmeiers.

“Mans kā Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvja pienākums ir aizstāvēt savus klientus un meklēt veidus, kā tiem palīdzēt. Šobrīd varu paziņot, es savu solījumu esmu izpildījis. Ilgu, bet konstruktīvu pārrunu rezultātā ar ”Maxima Latvija” vadību esam nonākuši pie Latvijas vēsturē apjomīgākās un sarežģītākās lietas risinājuma – vienošanās, kas paredz, ka katra ģimene, tostarp arī glābēju ģimenes, saņems 100 000 EUR par katru bojāgājušo. Šīs izmaksas ģimenēm jau ir uzsāktas. Gribu arī uzsvērt, ka vienošanās parakstīšana ir ģimeņu brīva izvēle, bet tiesu darbi pret Homburg un citiem turpināsies,” norāda cietušo advokāts Aldis Gobzems.

Vienošanās attiecas uz visām bojāgājušo ģimenēm, kuras pārstāv arī citi advokāti. Šobrīd uzsākts vienošanās parakstīšanas process jau ar vairākām bojāgājušo ģimenēm. Kā informē Maxima pārstāvji, tiek strādāts arī pie risinājuma cietušajiem, kuri guvuši fiziskus miesas bojājumus, taču detalizēti par to sabiedrība tiks informēta tiklīdz būs izveidots skaidrs mehānisms.

Kā ziņots, 2013. gada 21. novembrī, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm