tv3.lv

‘’ManaBalss.lv’’ jaunā platformā tiecas Saeimas lemšanas procesu padarīt pieejamāku

Ar mērķi veicināt lielāku sabiedrības iesaisti Saeimas lēmumu un likumprojektu pieņemšanā radīta jauna platforma ‘’OpenSaeima.lv’’. Tā ļaus ērtāk komentēt, rosināt un sniegt priekšlikumus aktuālajiem parlamenta likumprojektiem, kā arī balstot par dažādām to redakcijām, informē ‘’ManaBalss.lv’’.

17. maijā 12:09

Visdažādāko nevalstisko organizāciju (NVO) aktivitātes līmenis, kas pārstāv sabiedrības intereses parlamenta likumdošanā, ir diezgan zems. Lai gan vairāku NVO iesaiste parlamenta komisiju darbā kopumā ir ievērojama, to skaits un spektrs ir ierobežots. Nav arī vienotas NVO un Saeimas parlamenta komisiju sadarbības kārtības, tāpēc likumu pieņemšanas process Saeimā prasa pastāvīgu uzraudzību no NVO un interešu grupu puses, jo sākotnējie likumprojekti var būtiski atšķirties no galu galā pieņemtajiem likumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“OpenSaeima” ļauj šo interešu aizstāvības procesu optimizēt. Reģistrējoties sistēmā un norādot savas interešu jomas, organizācija saņems automātisku ziņu, kad Saeimas dienaskārtībā nonāks interešu pārstāvniecībai svarīgs likumprojekts. “OpenSaeima” sistēmā organizācijām būs iespēja iepazīties ar likumprojektu, iesniegt priekšlikumus tā uzlabošanai un komentēt citu ieteikumus. Priekšlikumi tiks apkopoti un nodoti attiecīgajai Saeimas komisijai. Reģistrēties vari, klikšķinot šeit.

Šobrīd galvenais informācijas iegūšanas avots par parlamenta darbu ir Saeimas vietne, kurai galvenokārt ir informatīva funkcija. Lai nodrošinātu, ka viss likumdošanas process kļūst publiski atklātāks un ar iespējām pilsoņiem iesaistīties likumdošanā, organizācija ‘’ManaBalss’’ uzsāka ‘’OpenSaeima’’ projektu ar mērķi izveidot labvēlīgu infrastruktūru un vidi tieši mazo un vidējo Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā.

Projektu ”Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu ”Aktīvo iedzīvotāju fonds.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm