tv3.lv

Maksātnespējas administratori tiks pielīdzināti valsts amatpersonām

Maksātnespējas administratori tiks pielīdzināti valsts amatpersonām. Negaidot detalizēti izstrādātos priekšlikumus maksātnespējas likumā, Saeima jau ceturtdien varētu pieņemt iepriekš kritizētos grozījumus likumā.

2014. gada 22. septembrī 21:20

Saeima jau ceturtdien grasās ar likumu noteikt maksātnespējas administratoriem valsts amatpersonu statusu. Par šādu iniciatīvu šodien vienojušās koalīcijas partijas. Šie būs vēl iepriekšējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna rosinātie grozījumi maksātnespējas likumā, kuri savulaik tika kritizēti kā nepietiekami izstrādāti un pārāk vienkārši. Vēlāk vēl Baibas Brokas ministrēšanas laikā šis priekšlikums tika izcelts no maksātnespējas likuma grozījumiem, kuri šobrīd gatavi tikai otrajam lasījumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja Saeima ceturtdien neatbalstīs jauno regulējumu maksātnespējas administratoru darbībā, Vienotība iesniegs savējos likuma grozījumu, par ko tā šodien arī brīdinājusi Koalīcijas partijas.

Latvijā šobrīd darbojas 338 maksātnespējas administratori, no kuriem 168 ir zvērināti advokāti un viņi savukārt nevar būt valsts amatpersonas. Rosinātie grozījumi, ja ceturtdien tiks pieņemti un tūlīt arī stāsies spēkā, šo pretrunu nerisina. Un kamēr tas netiks precizēts, būs kāzuss.

Valsts amatpersonu statusa noteikšanas viens no mērķiem ir maksātnespējas administratoru darbības kontroles palielināšana. Kad likums stāsies spēkā, administratoriem būs jāiesniedz valsts amatpersonu deklarācija un tiem būs ierobežojumi, kas noteikti likumā par interešu konfliktu novēršanu.

Bezjēdzīgi un neko nedos, tā savukārt uzskata Latvijā pēdējā laika skandalozu slavu ieguvušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, kurs telefoniski LNT atzina, ka no likuma izmaiņām nebaidās.

Tieslietu ministrs cer, ka arī precizējošie maksātnespējas likuma grozījumi tiks pieņemti vēl šīs Saeimas sasaukuma laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm