Mainot ierasto programmu, Rīgas svētki tomēr notiks

Sākoties pandēmijai, lēsts, ka galvaspilsētas dzimšanas dienas svinības šogad izpaliks. Tomēr, epidemioloģiskajai situācijai stabilizējoties, pašvaldībā domas mainījušās.

“Noteikti ir jāizvērtē, lai pasākumi, kas notiek tuvu, nepārklātos. Lai nebūtu tā, ka ir viens pasākums, kas piesaista cilvēkus, ir otrs pasākums. Tāpat mēs vērsām uzmanību, ka jāizvērtē tā piekļuve konkrētajam pasākumam, lai tas nav kaut kādās šaurās ielās, šaurās vietās,” saka Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Speciālistu ieteikumus domes pārstāvji centušies ņemt vērā, un šogad aktivitāšu saraksts būtiski mainīts.

“Rīgas svētki šogad būs pilnīgi atšķirīgi no iepriekšējos gados redzētajiem, jo šogad Rīgas svētkos nebūs lielu masu pasākumu, nebūs gaismas uzvedumu, lielu koncertu, tādu pasākumu, kas jau ieprogrammēti pulcēt lielu skaitu apmeklētāju,” saka RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Lielākā daļa no gandrīz 70 iecerētajiem pasākumiem notiks pilsētas apkaimēs. Drošības nolūkos organizatori, izklaides rīkojot, solās būt radoši un likt lietā inovatīvus risinājumus, lai novērstu drūzmēšanos.

“Būs peldošā platforma Rīgas kanālā, kas pārvietosies ar mūziķiem tā, lai cilvēki nepulcētos vienā vietā. Doma laukums būs pārvērsts par tādu āra kafejnīcu ar izvietotiem galdiņiem, sēdvietām. Un doma laukumā būs izvietots ekrāns, un tajā varēs redzēt tos pasākumus, kur ir limitēts skaits iekštelpās. Piemēram, Pēterbaznīcas koncertu ar kori “Ave sol”,” norāda Šmite.

Pastiprinātā režīmā strādāšot arī pašvaldības policija. Tomēr gan domē, gan ministrijā uzsver, – atbildība gulstas arī uz pašiem iedzīvotājiem: “Svētki izdosies, ja abas puses sadarbosies. Gan pasākumu rīkotāji, piedāvājot iespēju ievērot visus šos noteiktos nosacījumus, un otra puse – apmeklētāji, kuri tiešām būs apzinīgi un sapratīs, ka, lai gūtu baudījumu Rīgas svētkos, tomēr ir jāpaskatās nespiesties otram cilvēkam virsū un neiet otra cilvēka enerģētiskajā zonā.”

Lai mazinātu lielas pulcēšanās risku, par sabiedrisko transportu svētku laikā šogad būs jāmaksā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm