Saturs turpinās pēc reklāmas

Magoņa un Osinovska apelācijas tiesa atlikta uz februāri

Apelācijas instances tiesas priekšā otrdien stājās bijušais “Latvijas dzelzceļa” (LDz) priekšnieks Uģis Magonis un Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis, kurus apsūdz par koruptīviem noziegumiem. Pirmās instances tiesa abus šajā skandalozajā lietā apsūdzētos pilnībā attaisnoja. Prokuratūra, ejot uz nākamo instanci, tagad mainījusi apsūdzības taktiku.

2021. gada 30. novembrī 20:05

Tiesas sēde notika attālinātā veidā, iesaistītajiem sazinoties videokonferences formātā. Jau pašā sēdes sākumā apsūdzētie paziņoja, ka sēdi vajadzētu atlikt, jo prokurors grozījis iepriekšējās apsūdzības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Lietā iepriekš bija cits prokurors, kas Osinovskim inkrimnēja apsūdzības, ka kukulis maksāts par diviem mērķiem – dīzeļlokomotīvju ieprikumu LDz meitas uzņēmumam, un, lai Krievijas dzelzceļš pasūtītu lokomotīvju remontu no Osinoska uzņēmuma. Šo otro punktu pašreizējais lietas prokurors lūdz izslēgt, jo uzskata, ka šī epizode faktiski ir par labu aizstāvībai, un nav aktuāla.

“Tā kā es tikko kā paguvu izlasīt, ka man ir atceltas visas iepriekšējās apsūdzības, kādas bija iepriekš un ir jaunas, kādas iepriekš nebija, es lūdzu man atvēlēt laiku, lai varētu uzsākt aizstāvību pret jaunajām apsūdzībām,” sacīja Osinovskis.

Savukārt Magonis izteicās vēl lakoniskāk: “Man arī, protams, vajadzēs laiku, lai iepazītos ar šo jauno, grozīto apsūdzību.”

Prokurors atzina, ka apsūdzēto vēlmei ir pamats, taču pauda pārliecību, ka tam procesu nevajadzētu ievilkt garumā. Jau sēdes sākums izvērtās neveikls, jo Osinovskim viss notiekošais tiek tulkots no latviešu uz krievu valodu, par ko ik pa brīdim aizmirsa pārējie iesaistītie, runājot tik ātri, ka tulks netika līdzi.

Advokāte uzsvēra, ka ar pāris dienām noteikti nepietiks, nepieciešams ilgāks laiks, lai iepazītos ar apsūdzībājm, turklāt aizņemtības dēļ viņa ieteica sēdi turpināt februārī, kam tiesa piekrita. “Es domāju, kaut kādu mēnesi mums vajdzētu, lūgšu ņemt vērā arī aizņemtības grafiku,” norādīja advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Magoņa advokāts Jānis Rozenbergs lūdz anoņemt valst arestu no Magoņa sievai Anastasijai piederošajiem pieciem rokaspulksteņiem un 80 070 eiro, ko tiesa arī apmierināja: “Šo jautājumu varētu izlemt ar tiesas lēmumu kaut šodien, tādējādi pārstājot šai procesā aizskart Anastasijas Magones mantiskās intereses.”

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Magoni aizturēja automašīnā pie Salacgrīvas, pēc vizītes pie Osinovksa. Pie viņa atrada pusmiljona eiro skaidrā naudā, kas apsūdzības ieskatā, bija kukulis. Osinovskis nenoliedza, ka devis naudu Magonim, bet norāda, ka tā  bijusi domāta citam mērķim, nevis kukuļošanai

Paši apsūdzētie apsūdzības neatzina, un iepriekšējā tiesu instance viņus attaisnoja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas