LVC: No 2025. gada Pierīgā varētu būt jārēķinās ar intensīviem ceļu būvdarbiem dažu gadu garumā

Ja plānotajiem projektiem paralēli projektēšanai un novērtējumiem laikus tiks rasts finansējums būvdarbiem, Pierīgā, sākot ar 2025. gadu, varētu būt jārēķinās ar intensīviem ceļu būvdarbiem dažu gadu garumā, aģentūrai LETA pauda VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

2021. gada 20. augustā 12:23

Viņš norādīja, ka jau šā gada beigās plānots sākt būvdarbus topošā Ķekavas apvedceļa trasē. Vienlaikus LVC strādā pie vēl četriem tikpat nozīmīgiem projektiem, kuri iezīmē ambiciozās valsts ceļu tīkla infrastruktūras attīstības vīzijas iedzīvināšanu. Patlaban tiek izstrādāti minimālie būvprojekti un veikti ietekmes uz vidi novērtējumi (IVN).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LVC norādīja, ka ir sākta būvprojekta minimālā sastāvā un IVN izstrāde Rīgas apvedceļa (A4) Baltezers-Saulkalne pārbūvei par ātrgaitas autoceļu. Plānots, ka apvedceļa pārbūve tiks uzsākta 2025. gadā. Notiek arī būvprojekta minimālā sastāvā un IVN izstrāde autoceļa Rīgas apvedceļa (A5) Salaspils-Babīte posmā no km 11,6.kilometra (Ķekavas apvedceļš) līdz 38,2.kilometram (A10) pārbūvei par ātrgaitas autoceļu. Tur būvdarbus plānots sākt 2026.gadā.

Reizē notiek kopīgā dzelzceļa projekta “Rail Baltica” dzelzceļa un autoceļa tilta jeb A4 un A5 savienojošais posms būvprojekta izstrāde, ko organizē “Rail Baltica” Baltijas valstu kopuzņēmums AS “RB Rail” sadarbībā ar LVC. Tilta būvdarbi plānoti laikā no 2023. līdz 2027.gadam.

Pašlaik notiek iepirkums par jauna Rīgas apvedceļa (A5) Salaspils-Babīte posma P85/Jaunā Daugavas tilta mezgls-Ķekavas apvedceļš būvprojekta minimālā sastāvā un IVN izstrādi. Posma izbūvi plānots sākt 2028. gadā.

Tāpat ir sākts darbs pie autoceļa maršruta E67 posma Vangaži-Skulte iespējamās būvniecības izpētes un ietekmes uz vidi novērtējuma izstrādes. IVN sākotnējā sabiedriskā apspriešana plānota 2022. gada sākumā. Ja tiks konstatēts, ka šis ir piemērots risinājums, tad posma būvniecība tiek plānota pēc 2030. gada.

LVC izveidota 2004. gada nogalē un pieder valstij. LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē tam piešķirto finansējumu, plāno autoceļu attīstību, organizē iepirkumus valsts pasūtījumiem valsts autoceļu tīklā veicamajiem darbiem, administrē valsts autoceļu projektēšanas un būvdarbu procesu, nodrošina ceļu satiksmes organizācijas uzraudzību valsts autoceļu un pašvaldību ceļu tīklā, veic valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas prasību izpildes pārbaudi un darbu uzraudzību, kā arī uzrauga pašvaldību autoceļu uzturēšanas atbilstību normatīvo dokumentu prasībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm