Lūgums palīdzēt: Bērnu slimnīca aicina piepildīt Drosmes kastes

Lai pacientos raisītu pozitīvas emocijas un mazinātu bailes vai satraukumu pirms procedūrām vai manipulācijām, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ir ieviesusi Drosmes kastes. No tām apbalvojumu par izrādīto drosmi var saņemt ikviens mazais un lielais slimnīcas pacients. Pateicoties ziedojumiem, drosmes kastes darbojas kopš janvāra, bet patlaban to saturs kļuvis plānāks.

Četrgadīgais Emīls ar mammu ir atnācis nodot asins analīzes Bērnu slimnīcā. Protams, ar visu stipro mammas atbalstu puikam bija bail. Neiztika arī bez raudāšanas, bet manipulācijas beigās māsiņa atļāva Emīlam paņemt mantu no drosmes kastes. Puika drīz vien nomierinājās un aizrautīgi sāka spēlēties ar mantu no īpašās kastes, kas tika piešķirta par drosmi.

Šo kasti tā arī sauc – Drosmes kaste. Lai mazajiem pacientiem nebūtu bail no gaidāmajām procedūrām vai manipulācijām, Bērnu slimnīca tādas kastes ir ieviesusi gada sākumā.

Bērnu slimnīcas Pacientu pieredzes projektu vadītāja stāsta, ka šādas kastes tagad ir visos Bērnu slimnīcas kabinetos, kur maziem pacientiem taisa kādas procedūras vai manipulācijas. Un tās perfekti pilda savu funkciju. Bērnam tiek novērsta uzmanība, vieglāk strādāt arī ārstiem un māsiņām.

“Mūsu personālam tas palīdz veidot šo sadarbību, jo nav vairs jāpierunā, nav jāizjūt sirdsapziņas pārmetumi, ka bērniņš raud un negrib, bet viss tas notiek tādā priecīgākā atmosfērā. Man virsmāsas no nodaļām teikušas, ka bērniņi, kas regulāri atgriežas slimnīcā, viņiem procedūru kabinets vairs nav nekas biedējošs,” pauž BKUS Pacientu pieredzes projektu vadītāja Austra Straume.

Bērnu slimnīcas daktere Ilze Apine veic bērniem un pusaudžiem dažādus izmeklējumus, tai skaitā ultrasonogrāfiju un datortomogrāfiju, kur pacientiem noteikti jāpaciešas, kad izmeklējums tiek veikts. Drosmes kaste viņai ir ļoti palīdzējusi, daktere stāsta. Tai ir vairākas priekšrocības.

“Tas ārkārtīgi palīdz bērnam to izmeklējumu izturēt. Caur šo mantiņu mēs, protams, dodam arī attieksmi. Varam pastrādāt ātrāk, bet vissvarīgākais, ka mēs varam pastrādāt priecīgāk. Tā diena, kad man pirmo reizi bija tā kaste, nācu no darba un pilnīgi lidoju, tāpēc man bija tik ļoti labi, ka es visu dienu kādam kaut ko dāvinājusi,” teic mediķe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drosmes kastes gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem, tādēļ ir svarīgi, lai ziedotāju aktivitāte būtu vienlīdz liela visās sezonās un dāvaniņu nekad netrūktu. Ziedot Drosmes kastēm var Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā vai vienoties par individuālu ziedojuma nogādi, sazinoties ar Pacientu pieredzes un klientu vadības daļas projektu vadītāju Austru Straumi, rakstot e-pastu, kāds tagad ir redzams ekrānā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm