tv3.lv

LLU maina nosaukumu uz Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir nolēmusi noteikt specializācijas virzienus un mainīt nosaukumu, kļūstot par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, liecina LLU mājaslapā publiskotā informācija.

18. maijā 16:00

LLU Konvents jaunā redakcijā apstiprinājis LLU kā zinātnes universitātes Satversmi, kurā ieviestas būtiskas izmaiņas jautājumos saistībā ar universitātes pārvaldību un tās stratēģisko specializāciju. LLU noteikusi vairākus specializācijas virzienus, uzsverot nepieciešamību veidot biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu sinerģiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmaiņas LLU Satversmē rosinājušas diskusijas par zīmola maiņas nepieciešamību, kurā stiprinās multidisciplināro pieeju ne vien universitātes darbībā, bet arī tās nosaukumā. Tādējādi Konvents pieņēmis lēmumu no 2022.gada 1.septembra LLU pārdēvēt par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Universitāte saglabāšot visus tajā īstenotos studiju virzienus un turpināšot attīstīt jaunas studiju programmas.

Izmaiņas veicinājusi ne tikai nepieciešamība īstenot Augstskolu likumā noteiktās prasības, bet arī universitātes akadēmiskās saimes lēmums mērķtiecīgāk risināt klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus un meklēt jaunas iespējas sabiedrības attīstībai, uzsvērts LLU izplatītajā paziņojumā.

LLU rektore Irina Pilvere skaidroja, ka iepriekš universitāte attīstījusi augstākās izglītības programmas un pētniecību lauksaimniecības, meža un veterinārās zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas un sociālās zinātnes virzienos, taču LLU Satversmē tie minēti pirmo reizi, uzsverot nepieciešamību veidot biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu sinerģiju.

Grozījumi Satversmē nosaka arī jaunas pārvaldes institūcijas – LLU padomes – ieviešanu un precizē arī citu pārvaldes institūciju statusu un funkcijas.

Plānots, ka LLU Satversme jaunajā redakcijā stāsies spēkā no 2022.gada 1.jūnija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm