tv3.lv

Linkaits: Valsts interesēs ir attīstīt uzņēmējdarbības vidi Liepājas SEZ teritorijā

Valsts interesēs ir attīstīt uzņēmējdarbības vidi Liepājas speciālajā ekonomiskās zonas teritorijā, akcentēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits vizītē Liepājā.

27. maijā 13:00

”Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ), kurā iekļaujas arī bijušā “Liepājas Metalurga” teritorija un Liepājas osta, ir liels potenciāls attīstīt uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi un piesaistīt investīcijas no ražojošiem uzņēmumiem,” uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālā vizītē Liepājā, kas notika 26. maijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ražošana Latvijas lielajās ostās, tostarp Liepājas ostā, turpina attīstīties, audzējot apgrozījumu, palielinot darba vietas. Osta mūsdienās vairs nav tikai kravu pārkraušanas vieta, tā kļūst par loģistikas un industrializācijas mezglu.

Loģistikas attīstībai Latvijā turpmāk lielu lomu spēlēs tieši ražošanas uzņēmumi, uzskata ministrs.

Linkaits kopā ar Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāju Uldi Sesku un pārvaldnieku Uldi Hmieļevski apmeklēja teleskopisko konveijeru ražotāju ”Caljan”, kas ir pārbūvējis bijušā “Liepājas Metalurga” ceha ēku un nodarbina ap 300 darbinieku, kā arī apskatīja dzeramā ūdens uzpildes un eksporta termināla būvlaukumu.

”Transporta un loģistikas nozare ģeopolitiskās situācijas ietekmē strauji mainās. Krievijas militārais iebrukums Ukrainā un tam sekojošās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju ir radījušas vēl nebijušus izaicinājumus. Jau redzamas izmaiņas kravu konjunktūrā, loģistikas maršrutos, tāpēc ostai ir būtiski piesaistīt dažādus kravu veidus,” teica satiksmes ministrs, atzinīgi vērtējot Liepājas ostā topošā ūdens eksporta termināla projektu, kas ir labs piemērs jaunu kravas veidu piesaistei nākotnē.

Ministrs atzinīgi novērtēja Liepājas ostas spēju nodrošināt stabilu kravu plūsmu un veiksmīgu kravu apgrozījuma pieaugumu. Viņš arī aicināja ostu iesaistīties transporta risinājumu piedāvāšanā Ukrainas lauksaimniecības produkcijas eksportam.

”Ukraina ir viens no lielākajiem graudaugu produkcijas eksportētājiem pasaulē, taču kara dēļ tā nevar izmantot savas ostas Melnajā un Azovas jūrās. Šis izaicinājums ir globāls, jo tieši ietekmē pārtikas resursu pieejamību pasaulē. Latvija solidāri ar citām Eiropas Savienības valstīm ir gatava ar visiem iespējamiem resursiem atbalstīt centienus turpināt eksportēt Ukrainas saražoto lauksaimniecības produkciju,” sacīja Linkaits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiekoties ar Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāju Aivaru Priedolu, ministrs pārrunāja pašvaldībai aktuālos jautājumus par valsts autoceļu attīstības projektiem un atbildēja uz neskaidriem jautājumiem par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldībai.

Savukārt ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu ministrs apsprieda pašvaldības plānus attīstīt mobilitātes punktus un veidot satiksmes pārvadu uz Laumas rajonu. Ministrs informēja par plānoto valsts veloceļa izbūvi no Liepājas virzienā uz Lietuvas robežu, kam pirmā posma izbūve līdz Bernātiem notiks nākamajā gadā.

Domes priekšsēdētājs un ministrs arī pārrunāja iespējas nodrošināt regulārus pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu starp Liepāju un Rīgu. Tāpat ministrs pievērsa uzmanību ”Liepājas autobusu parka” sniegto pakalpojumu kvalitātei un Liepājas pašvaldības kā tā akcionāra iesaistei iekšējās kontroles sistēmas uzlabošanā.

Satiksmes ministrs reģionālā vizītē apskatīja arī Skrundas autoostu, kas ir pilnībā pārbūvēta un drīzumā tiks atvērta apmeklētājiem kā mūsdienīgs pasažieru apmaiņas punkts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm