tv3.lv

Likvidē vairāk nekā trešdaļu šķīrējtiesu

No 213 Uzņēmumu reģistrā (UR) savulaik reģistrētajām šķīrējtiesām 88 nav izpildījušas likumā noteiktās prasības, līdz ar to tās ir izslēgtas no UR, informēja UR preses pārstāve Sandra Notruma.

2014. gada 4. septembrī 12:42

Šīs 88 šķīrējtiesas nav izpildījušas likumā noteiktās prasības un arī pēc brīdinājuma nosūtīšanas UR nav iesniegušas Civillikuma jaunajam regulējumam atbilstošus reglamenta grozījumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

UR norāda, ka Civilprocesa likums paredz, ka gadījumā, ja ir bijusi vienošanās par civiltiesiskā strīda nodošanu izšķiršanai pastāvīgajā šķīrējtiesā, kura ir izslēgta no reģistra, pusēm ir jāvienojas par strīda nodošanu izšķiršanai citā šķīrējtiesā. Ja vienošanās netiek panākta, strīds ir izskatāms rajona (pilsētas) tiesā.

Tādējādi UR aicina visus, kuriem pastāv vienošanās par civiltiesiskā strīda izšķiršanu kādā no šķīrējtiesām, pārliecināties, vai šī šķīrējtiesa nav izslēgta no šķīrējtiesu reģistra. Aktualizētais saraksts ar šķīrējtiesām, kuras nav izslēgtas no šķīrējtiesu reģistra un ir tiesīgas darboties, ir pieejams UR mājaslapā.

Saskaņā ar Civilprocesa likumu tās šķīrējtiesas, kuras UR ir izslēdzis no pastāvīgo šķīrējtiesu reģistra, var pabeigt uzsākto lietu izskatīšanu ne ilgāk kā līdz 2014.gada 31.decembrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm