Līgatnē ģimenes pieaugumu sagaidījusi aļņu saime

2022. gada 8. jūnijā 14:30

Ģimenes pieaugumu sagaidījusi Līgatnes dabas taku aļņu saime – pirms mēneša aļņu mātei Mirgai piedzimis mazulis. Kaut gan mazais alnēns vēl ir nedaudz bailīgs, viņs jau sācis mammai staigāt līdzi un iepazīt pasauli.

Traktors Līgatnes dabas taku aļņu saimei ved kārumu – vītola zarus.  Sadzirdot pazīstamas skaņas, panašķoties nāk divas dāmas – aļņu mamma Mirga un viņas meita gadu veca Justīne.

Jaunākais mazulis, aprīļa beigās dzimušais alnēns, kura dzimums vēl nav zināms, ir atstāts drošā vietā, stāsta mums taku darbinieks Valters Kinna. Tā aļņu mamma mēdz darīt. Vītolu lapas aļņiem ļoti garšojot. Un mazais alnēns arī ko tādu jau sācis ēst, ne tikai pārtiek no mammas piena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kad viņš paaugas, viņš kļūst drošāks. Viņš pamazām sāk iepazīt pasauli. Mamma sāk ierobežot viņa piena diētu. Viņa mudina viņu ēst aļņu barību – lapiņas, jaunus dzinumus,” stāsta Līgatnes dabas taku Dabas izglītības un informācijas speciālists.

Tas, ka mazais alnēns sāk iepazīt pasauli, pārliecinājās arī TV3 filmēšanas grupa. Viņš ir atstājis vietu, kur viņam lika atrasties mamma, un devās piedzīvojumu meklējumos.

Mamma ieraugot bērnu, atstāja ēdamo zāli ar vītola zariem un aizskrēja bērnam pakaļ, lai atkal atstātu drošajā vietā. Viņiem pievienojās arī vecākā meitiņa Justīne. Visi trīs noslēpās mežā.

“Alnēnu audzināšanā tēvs neiesaistās. Alnēnu visās viņa gaitās ļoti rūpīgi pieskata viņa mamma. Tāpēc savvaļā, kad satiekamies ar aļņu mazuli, vajag strauji doties prom, jo, iespējams, mamma ir kaut kur tuvumā,” norāda Līgatnes dabas taku pārstāvis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par laimi, sastopoties ar “900 sekundēm” aļņu mamma nenobijās un bērnus prom neaizveda, kaut gan viņa šādi mēdzot darīt un pat šņākt. Viņi ar interesi vēroja filmēšanas komandu – protams, pa vidu bija nožogojums. Pēc tam putnu dziesmu pavadībā izdomāja atpūsties. Un kā var novērot, nekādas greizsirdības par mammas uzmanību abiem alnēniem nav.

Citiem briežu dzimtas dzīvniekiem – stirnām un briežiem – jaundzimušo kažoks ir raibs, taču alnēnu kažoks pēc piedzimšanas ir rūsganā tonī.

Atšķirībā no citiem Līgatnes dabas takās pasaulē nākušajiem alnēniem, šogad dzimušajam mazulim ir sprogains jaundzimušā kažoks. Turpmāko mēnešo laikā tas iegūs pieauguša aļņa apmatojumam raksturīgo pelēcīgo nokrāsu. Ruds viņš arī nepaliks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm