tv3.lv

Lietuvā visiem iebraucošajiem lidmašīnu un prāmju pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas

Lietuvā no pirmdienas visiem pasažieriem, kas ieradīsies valstī pa gaisa vai jūras ceļu, jau lidmašīnā vai prāmī būs obligāti jāreģistrējas, elektroniski vai papīra formātā aizpildot Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) anketu.

2020. gada 7. augustā 13:51

Šādu rīkojumu piektdien parakstījis veselības ministrs Aurēlijs Verīga, reaģējot uz pēdējā laika situāciju, kad inficēšanās ar jauno koronavīrusu valstī pieaug, tostarp palielinās tā dēvēto importēto gadījumu skaits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par anketu izdalīšanu lidmašīnās un prāmjos būs jāparūpējas pārvadātājiem. Viņu pienākums būs arī informēt pasažierus par iespējām reģistrēties elektroniski.

Savukārt NVSC speciālistiem uzdots savākt anketas vai pārliecināties, ka cilvēki tās aizpildījuši internetā, un saņemtos datus ievadīt infekcijas slimību kontroles reģistrā, papīra anketas glabājot ne ilgāk kā 30 kalendāra dienas.

Kā trešdien brīdināja NVSC Viļņas departamenta direktore Rolanda Liņģiene, ja situācija Lietuvā vēl vairāk pasliktinātos, obligāta reģistrācija tiktu noteikta arī dažādu pasākumu dalībniekiem.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 23 cilvēkiem, līdz ar to kopumā valstī inficēšanās konstatēta kopumā 2194 cilvēkiem.

Vīrusa izraisītā slimība Covid-19 Lietuvā prasījusi 81 cilvēka dzīvību, bet vēl 13 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš 1. jūnija Lietuvā reģistrēti 118 “importēti” inficēšanās gadījumi, kad inficēšanās notikusi ārzemēs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm