”Liepājas autobusu parks” bažījas par kārtējo diskriminējošo iepirkumu ”Rīgas satiksmē”

Galvaspilsētā sākusies cīņa par mikroautobusu pakalpojumu biznesu. Konkurēt ar domei pietuvināto “Rīgas mikroautobusu satiksmi” gatava “Liepājas autobusu parka” un “Nordeka” izveidotā apvienība.

2017. gada 20. februārī 19:19

Tā gan uzskata, ka konkursa iepirkums sagatavots tā, lai tajā piedalītos vien pašreizējais pārvadātājs, tāpēc vairākkārt to apstrīdējusi. Konkursa rīkotāja – “Rīgas satiksme” – gan pārmetumus noraida, akcentējot, ka rūpējas tikai un vienīgi par to, lai nodrošinātu galvaspilsētai izdevīgāko pakalpojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bizness izrādījies ļoti veiksmīgs. 2015. gadā “Rīgas mikroautobusu satiksme” nopelnījusi teju 400 000 eiro. Pēc nelegālo pārvadātāju izkaušanas ar katru darbības gadu audzis arī pasažieru skaits.

Vienlaikus skaidrs, ka pārvadātāja veiksmes stāsts nebūt nav nejaušs. Uzņēmums ir galvaspilsētas varai pietuvināts, savulaik pastarpināti piederējis pie varas esošās partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklim un dāsnam ziedotājam Aleksandram Brandavam.

Šobrīd “Rīgas satiksme” izsludinājusi konkursu mikroautobusu pakalpojumu sniegšanai vēl uz 8 gadiem, un konkurentiem radušās bažas, ka nolikums uzrakstīts tā, lai tajā uzvarētu “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošais “Liepājas autobusu parks” konkursā startē apvienībā ar pasažieru pārvadātāju “Nordeka”. Apvienība jau 2 reizes vērsusies Iepirkumu uzraudzības birojā, kas viņu prasības apmierinājušas.

Iepirkuma rīkotājs – “Rīgas satiksme” – gan pārmetumus noraida. Visi Iepirkumu uzraudzības biroja iebildumi ir ņemti vērā. Konkursā uzvarēšot saimnieciski izdevīgākais piedāvājums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viktors Zaķis arī noraida pieņēmumu, ka konkurss tiek forsēts, lai to noslēgtu pirms pašvaldību vēlēšanām.

Jāpiebilst, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs, sastapts Rīgas arhitektu gada balvas pasniegšanas ceremonijā, jautājumu par mikroautobusu pakalpojumu iepirkumu TV3 Ziņām komentēt nevēlējās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm