tv3.lv

Liepājā pēc pārbūvēšanas atklāj koncertdārzu “Pūt, vējiņi!”

Atdzimis Liepājas leģendārais koncertdārzs “Pūt, vējiņi”. Veikta pārbūve, un pašlaik tur notiek vērienīgs atklāšanas koncerts ar 120 mūziķu piedalīšanos. Vienkopus tik daudz rokā, popā un citos žanros slavenus mūziķus izdodas reti sapulcēt. Koncertdārza rekonstrukcija bija ilgi gaidīta, jo iepriekšējā veidolā bīstama kļuva, piemēram, skatuve.

Divi gadi būvniecības par 2,4 miljoni eiro, un koncertdārzs ”Pūt Vējiņi” atdzimis jaunā veidolā. Te radītas vietas 1400 skatītājiem.

No vecajiem ”Pūt, vējiņi” palicis vien vēsturiskais novietojums, viss pārējais – no jauna. Mēģinājumos jau secināts, ka jaunās akustisko koka paneļu sienas rada labu skanējumu. Pūt vējiņos vēl nebijušas ērtības mūziķiem – uzcelta jauna divstāvīga ģērbtuvju ēka, grimētavas. Koncertdārza iepriekšējā infrastruktūra, kas celta 1964.gadā bija tik ļoti fiziski nolietota, piemēram, skatuves dēļi izpuvuši, ka bija risks mūziķiem ielūst.

Vita Hartmane
koncertdārza “Pūt, vējiņi” vadītāja

“Šīs visas jumta konstrukcijas bija ar tik lielu koroziju, ka bija bail likt klāt prožektorus, grimētavās sienas bija iepuvušas, bija viena tualete, uz kuru gaidīja mākslinieki. Tas bija briesmīgi.”

Nepietiekoša finansējuma apstākļos Liepājas domei bija izvēle – atjaunot koncertdārzu vai nolīdzināt ar zemi un uzlikt pieminekli ar tekstu – te reiz bija.

“Pilsētai šis bija pienākums, jo es joprojām uzskatu, ka šī ir tā vieta, kur dzima leģendārās rokgrupas,” norāda Liepājas pilsētas domes mērs Gunārs Ansiņš.

Koncertdārza atjaunošanai sākotnējais finansējums 800 000 eiro radīja skepsi. Lai arī pārbūves budžetu izdevās kāpināt līdz teju 2,5 miljoniem eiro, tomēr vienalga no daudz kā nācās atteikties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Varbūt varēja būt garāks jums, lai galā cilvēkiem nelīst ūdens virsū. Varbūt ar laiku arī mainīsies tas izvietojums, jo koncertdārza funkcija atbilst nosaukumam “dārzs”. Šis vairāk līdzinās koncertzāles izvietojumam. Galvenais jau ir tas, kas šeit iekšā notiek,” norāda Uldis Marhilevičs.

Atsevišķi arhitekti un pasākumu producenti ir veltījuši kritiku, saucot pārbūvi par dizainiski necilu.

Pašvaldībā saka – ar laiku tiks meklēts papildu finansējums, lai “Pūt, vējiņiem” varētu piebūvēt klāt skatītāju stacionārās tualetes un veiktu citus uzlabojumus. Koncertdārzs Liepājā būs jau šovasar noslogots. Ieplānoti 26 kultūras pasākumi. ”Pūt, vējiņi” kopā ar šeit dzimušo mūzikas festivālu ”Liepājas Dzintars” ierakstījuši spilgtas lappuses ne vien Liepājas, bet arī visas Latvijas mūzikas vēsturē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm