Liepājā pabeigta veco tramvaja vagonu nomaiņa

Naktī uz pirmdienu Liepājas tramvaju depo ieripojis 14. un pēdējais no Horvātijas rūpnīcā pasūtītajiem jaunajiem zemās grīdas tramvajiem, līdz ar to var uzskatīt, ka vecās paaudzes vagonu nomaiņa pilnībā noslēgusies, informēja SIA “Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

2022. gada 21. novembrī 18:02

Šonedēļ Liepājā piegādātais tramvaja vagons ir pēdējais no kopskaitā 14 Horvātijas rūpnīcā “Končar” speciāli  Liepājas pasūtītajiem vagoniem, līdz ar to uzņēmuma tramvaju sastāvs ir pilnvērtīgi atjaunots un liepājniekiem iespējams baudīt mūsdienīgus, drošus un ērtus pasažieru pārvadājumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā rāda uzņēmuma “Liepājas tramvajs” apkopotā statistika, jau pašlaik gandrīz pilnībā visi pasažieru pārvadājumiem tramvajos Liepājā tiek izpildīti ar jaunajiem vagoniem. Oktobrī kopskaitā uz tramvaja līnijas nobraukti gandrīz 55 000 kilometru un 99,58% no visiem maršrutā veiktajiem pārvadājumiem veikti ar jaunās paaudzes tramvajiem.

Vecās paaudzes vagoni tiek izmantoti vien ļoti retos gadījumos un no kopējā nobraukto kilometru skaita veido ļoti nelielu proporciju – vien 0,42%.

Kā skaidro uzņēmumā, lai arī ikdienā pasažieru pārvadāšanai tramvaja līnijā pamatā tiek izmantoti tikai jaunās paaudzes zemās grīdas vagoni, tomēr vairāki vecās paaudzes vagoni tiek saglabāti rezerves vajadzībām, kā arī var tikt izmantoti atsevišķos gadījumos, piemēram, īpaši izrotāti gaismiņām kā daļa pilsētas Ziemassvētku noformējuma, jo garantijas nosacījumu dēļ jaunajiem vagoniem šāda funkcija nav iespējama.

Kā vēstīts, jaunie zemās grīdas tramvaji speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri bez pantogrāfa un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 kilometriem stundā (km/h), taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atšķirībā no līdz šim ekspluatētajiem vagoniem jaunie tramvaji ir īpaši pielāgoti vieglai iekļūšanai gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, gan personām ar kustību traucējumiem. Tramvaja vagoni ir aprīkoti arī ar mūsdienīgu pasažieru apziņošanas sistēmu, videonovērošanu, gaisa kondicionēšanas iekārtām un citām iespējām.

Līgumu par tramvaju iegādi īsteno Eiropas Savienības fondu līdzfinansētā projektā “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 2. kārta”.

Otrās kārtas projekta īstenošanas līgums paredz papildu vagonu iegādi, Lielās ielas posma – no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai – sliežu ceļu un piegulošās infrastruktūras pārbūvi, pacēlāja iegādi un depo sliežu ceļu pārbūvi. Projekta otrās kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 eiro, no kurām 10 000 000 eiro ir Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm