tv3.lv

Liels pieprasījums pēc darba kolektīvu saliedēšanas un izklaides pasākumiem

Covid-19 gados nenotika milzum daudz izklaides pasākumu un ballīšu. Tagad ir alkas visu kavēto atgūt, kālab lauku tūrisma naktsmītnes, ēdinātāji, mūziķi un skatuvju būvētāji patlaban ir ļoti pieprasīti un viņi gatavojas pārslogotai vasarai. Savukārt tiem, kuri vēl domā kaut kur kaut ko rezervēt, kā vienīgie iespējamie brīvi palikušie datumi vasarā var gadīties pirmdienas un otrdienas, vēsta TV3 Ziņas.

Vasaras mēnešu nedēļas nogales Ogres novada atpūtas kompleksā “Turbas”, tāpat kā citās lielajās lauku tūrisma vietās, izķer strauji. Attālinātā strādāšana atsvešinājusi darbiniekus un tagad meklē saliedēšanu; citi vasarā kompensē izkritušās Ziemassvētku balles; vēl daļai ir bažas – rudenī un ziemā atgriezīsies Covid-19 ierobežojumi, tāpēc jāpaspēj kolektīvi izklaidēties.

Kaspars Bramanis
atpūtas kompleksa ”Turbas” līdzīpašnieks

“Patlaban telefons ir karsts. Spējam tik celt klausuli. Mums ir divas klientu menedžeres, kurām visu laiku zvana telefons. Protams, ka viņi apzvana vairākas vietas un grib izvēlēties. Brīvo datumu paliek arvien mazāk.”

Lauku tūrisma asociācijā vērtē – varot just, ka kolektīva saliedēšanai domāto naudu uzņēmumi ir divus gadus pandēmijā uzkrājuši un nu kā cieši savilkta josta vēlmē pēc izsmalcinātas atpūtas programmas sprāgst vaļā. Vairs nepietiekot vien ar sportošanu un iešanu pirtī.

Asnāte Ziemele
lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītājs

“Korporatīvie pasākumi ir atdzīvojušies ar lielāku vērienu, nekā mēs paredzējām. Grib tērēt naudu ar lielu vērienu – ar ļoti labiem ēdieniem, labiem dzērieniem. Ar glanci. Nevis pa vienkāršo, bet tiešām diezgan augstu kvalitātes latiņu. Mēs lauku tūrismā par to ļoti priecājamies, jo vietējais tūrisms ir tas, kas šogad mūs izglābs.”

Korporatīvo pasākumu rīkotājiem konkurenci cīņā par norises vietām rada kāzu sezona. Daudzas kāzas pandēmijā tikušas pārceltas uz šo vasaru. Uz izķeršanu ir arī izklaidētāji, mūziķi, dziedātāji un dīdžeji.

Kārlis Ķilkuts
dīdžejs

“Es pat zinu savus amata brāļus, kuri padsmit un pat divdesmit pasākumus vasarā ir nometuši nost, jo fiziski nav vairs datumu, kur ielikties. Mani kā dīdžeja pakalpojumi ir rezervēti pat līdz septembra vidum, es teiktu. Ir atlikušas brīvas pāris darba dienas un rokas pirkstiem saskaitāmas nedēļas nogales dienas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šovasar netipiski liels pieprasījums arī pēc saliekamo skatuvju un pasākumu telšu īrēšanas. Uzņēmums “RJK” parasti fokusējas uz pašvaldību rīkoto pasākumu apkalpošanu, bet nu no viņiem iekārtas īrē arī korporatīvo ballīšu organizatori.

Kristaps Bunga
RJK tehniskais direktors

“Ir parādījušās otrdienu un trešdienu iekārtu nomas, kas ir ļoti jokains nestandarts, jo klasiski tās ir brīvdienas. Tagad ir pasākumi otrdienās, ir pirmdienās. Cilvēki steidz iespiesties tajos brīvi palikušajos laikos līdz sezonas beigām, jo korporatīvie pasākumi ārā ziemā nenotiks, mēģina visu izdarīt vasaras laikā.”

Šis uzņēmums par skatuvju un telšu nomu cenas nav cēlis, taču korporatīvo ballīšu rīkotājiem ir jārēķinās par cenu kāpumu ēdināšanai un telpu īrei. Liela daļa par nosaukto korporatīvo ballīšu pakalpojuma cenu pat nekaulējoties.

Žurnālists
Uzdod neērtus un kritiskus jautājumus, izgaismo nejēdzības un neizpildītos solījumus, liek atbildēt par sabiedrības līdzekļu racionālu izlietojumu. Eksperimentālists ar skaidru redzējumu par modernas formas stāstiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm