tv3.lv

Skolotāji: minimālās slodzes likmes palielināšana varētu būt veikta uz lielo skolu skolotāju rēķina

Pretēji solītajam lielākā daļa skolotāju joprojām nezina, kāda būs viņu alga septembrī. Izskatās, ka Izglītības un zinātnes ministre ir pasteigusies ar paziņojumu, ka šis ir pirmais mācību gads, kad pedagogi jau augustā zinās, kādu algu viņi saņems.

2014. gada 1. septembrī 20:21

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas matemātikas skolotājai Gundegai Bigestāne pirmie septembri, kad saņemti ziedi no skolēniem bijuši jau vairāk nekā 30. Pretēji politiķu solījumiem par izglītības sistēmas sakārtošanu, skolotāju neatstāj neziņas sajūta par nākotni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gundega Bigestāne Natālijas Draudziņas vidusskolas matemātikas skolotāja atzīst, ka viņa nav informēta, par to kāda būs darba samaksa.

Tādu kā Gundega ir visi vismaz Rīgas skolu skolotāji, kuri rausta plecus par izglītības ministres paziņojumu, ka šis ir pirmais mācību gads, kad pedagogi jau augustā zinās, cik saņems. Šobrīd zināms vien, ka palielināta minimālā likme līdz 420 eiro – tā ir svarīga lauku skolu skolotājiem, bet pilsētu skolas tā gandrīz neskar.

Iepriekš skolotāji septembra algas lielumu uzzināja īsi pirms to saņemšanas – oktobra vidū.

Pretēji ministres paziņojumam par skolotāju algu palielinājumu izglītības sistēmā, lielo skolu skolotāji satraucas par pretējo. Tie saprot – izglītības sistēmā naudas ir tik, cik ir, tāpēc minimālās slodzes likmes palielināšana varētu būt veikta uz lielo skolu skolotāju rēķina.

Līdzšinējā pedagogu atalgojuma sistēma ir izgāzusies, bet jaunā vēl tikai top. Tomēr skolotāji, kuriem savas tiesības uz cilvēcīgu dzīvi nākas pierādīt ejot protesta akcijās un streikojot, jau tagad bažījās, ka jaunā sistēma iebraukts pretējā grāvī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm