Lielā talka šogad 22. aprīlī; vairākas pašvaldības tās laikā mēģinās iznīdēt latvāņus

22. aprīlī visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā talka. Ik gadu tā pulcē tūkstošiem darbīgu cilvēku, un šogad kuplā skaitā viņiem pievienosies arī pie mums bāzētie ārvalstu vēstniecību darbinieki. Savukārt atsevišķas pašvaldības Lielajā talkā pirmo reizi pieteikušas oficiālu cīņu latvāņiem.

Lielā talka šogad notiks jau 16. reizi un tās princips paliek nemainīgs – var pieteikties sakopt plašas, piemēslotas teritorijas, kur vienkopus pulcējas daudz cilvēku, taču tikpat labi var talkot arī divatā pastaigājoties pa mežu.

“Vienīgais, ko es gribētu ļoti lūgt, šie te solo talkotāji, jūs saņemiet to maisu, sakopiet teritoriju, paskatāties pēc tam kartē, kur ir oficiālā vieta un tos maisus aizvedat, jo, ja tādus maisus atstās kur pagadās, neviens viņus nevāks, jo nezinās, ka viņi tur ir,” vērš uzmanību Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gadu gaitā cilvēku paradumi gan esot mainījušies – talkas kļūst mazākas, bet to kļūst vairāk. “Pirmos 10 gadus cilvēki vācās kopā tādās ļoti traģiskās vietās. Atceros bija Alūksnē, Cēsīs, kur 1000 talcinieku vāca vienu vietu. Šobrīd jau vairāk ir tādi izkaisītie atkritumi, kur labāk iet izstaigāt lielas teritorijas, kas arī ir sarežģīti, jo vieglāk ir vienu lielu kaudzi stundā samest,” teic Jaunzeme.

Šogad kuplā skaitā talkotājiem nolēmuši pievienoties arī vairāk nekā 15 ārvalstu vēstniecību darbinieki.

“Mēs ik dienu pavadām Latvijā, mēs arī šeit dzīvojam, strādājam un mums te patīk. Mēs jūtam pienākumu tajā piedalīties un man arī šķiet, ka tas būs ļoti jautri. Tā būs lieliska sestdiena, kuru varēsim pavadīt svaigā gaisā, kopīgi darot labu un vajadzīgu darbu,” saka Zviedrijas vēstniece Latvijā Karīna Hēglunda.

Gandarījumu par diplomātu iesaisti neslēpa arī pasākuma patrons, valsts prezidents Egils Levits, jo tas nozīmē, ka Latvijas idejas kļūst arvien populārākas visā pasaulē: “Mums šajā pasaulē var būt katram savs viedoklis par kādu jautājumu, bet daba ir tā, kas mūs visus vieno neatkarīgi no mūsu piederības kādai valstij vai viedokļu grupai. Mēs Latvijā vēlamies būt aktīva pasaules daļa, rīcības cilvēki, kas ir gatavi cīnīties gan ar piesārņojuma sekām, gan mainīt ieradumus, lai padarītu Latviju brīvu no sārņiem un ar veselīgu skaistu vidi.”

Gaidāms arī vēl kāds jaunums – ņemot vērā latvāņu nekontrolējamo izplatību, 10 vietvaras Lielās talkas dienu veltīs tieši šīs invazīvās sugas iznīdēšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūs uzrunāja valsts augu aizsardzības dienests ar šādu ideju norādot to kā problēmu. Būs šobrīd es teikšu tādas kā pilottalkas katrā pa 1-2 talkām, skatīsimies, kā mums iet,” norāda Lielās talkas organizatore.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm