Lielā talka jau šo sestdien: praktiski padomi tiem, kas nolēmuši sakopt apkārtējo vidi

2022. gada 28. aprīlī 7:55

Jau šo sestdien daudzi dosies savas apkārtnes sakopšanā un labiekārtošanā, jo Latvijā notiks Lielā talka. “900 sekundes” sagatavoja nelielu instrukciju tiem, kas iecerējuši jau parīt Lielajā talkā sakopt vidi, piemēram, ap savu māju, piemājas mežu vai arī kādu publisku vietu.

Lielā talka jau drīz varēs svinēt pilngadības svētkus. Šogad lielā talka notiek jau 15. gadu.

Pieteikt talkošanas vietu iespējams Lielās talkas mājaslapā. Tur arī var redzēt vietas, kas jau pieteiktas. Aprakstā cilvēki arī norāda savu ieceri, ko viņi ir paredzējuši darīt – savāk atkritumus vai arī veikt labiekārtošanas darbus.

“Puse ir tīra atkritumu talka, puse labiekārtošanas talka un vēl pa vidu ir segments, tās ir labas tendences.” Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme novērojusi tendenci, ka arvien vairāk cilvēku uzsāk ne tikai atkritumu savākšanu, bet arī veic labiekārtošanas darbus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tīrība provocē tīrību.” Talkai ir nozīme ne tikai savākto atkritumu apmērā vai labiekārtoto objektu skaitā. Svarīga ir tieši daudzu cilvēku iesaiste. Tie, kuri piedalās talkā noteikti retāk paši kļūst par piesārņotājiem.

Šajā talkā maisus iespējams saņemt “Rimi” lielveikalos. Visi maisi šoreiz ir vienā krāsā, par katru pirkumu iespējams saņemt baltu maisu talkošanai. Taču jāatceras, ka piepildīto maisu būs jāatstāj tikai iepriekš noteiktās vietās.

“Šos maisus nevar atstāt, kur vien pagadās. Viņiem neviens pakaļ nebrauks, ir jāapskatās kartē. Jāieiet kartē – “talka.lv” ir talkošanas vietas. Tad tos maisus divus, vienu vai trīs jānogādā tajās vietās, kas ir oficiāli atzīmētas kartē,” norāda Jaunzeme.

Iepriekšējais talkošanas gads bija ar rekordapmeklējumu. Bija pieteikts vairāk nekā 1000 talkošanas vietu. Šajā gadā vēl pirms talkas dienas bija pieteikts teju 800 talkošanas vietu, kas arī ir visai daudz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad Lielajai talkai ir sagatavots pusmiljons maisu, kur ielikt atkritumus. Tāpēc talka solās būt ne mazāk grandioza kā visos iepriekšējos gados.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm