tv3.lv

Līdz šim Latvijā saslimšana ar “Covid ‑19” konstatēta 8 cilvēkiem; pašizolācija noteikta vēl 200

2020. gada 10. martā 20:00

Latvijā atklāto “Covid-19” saslimšanu skaits pēdējās diennakts laikā palielinājies vēl par diviem. Būtiski – līdz divsimt – pieaudzis arī tā saukto “kontaktpersonu” skaits. Tie ir tie cilvēki, kas atradušies ciešā kontaktā ar saslimušajiem un tiek novēroti.

Jaunatklātie šodienas divi saslimšanas gadījumi ir no tās pašas atpūtnieku grupas, kuras pieciem cilvēkiem koronavīrusu diagnosticēja svētdien pēc atgriešanās no Itālijas kalnu kūrorta. Visiem šiem Latvijas iedzīvotājiem koronavīruss “Covid-19” norit vieglā formā. Viens uzturas Infektoloģijas centrā, bet pārējie ārstējas mājās. Dzer temperatūru pazeminošas zāles, lieto pretklepus medikamentus. Eksperti akcentē, – neesot jēgas viņus turēt slimnīcā.

“Sargā savu veselības sistēmas aprūpi no pārmērīga noslogojuma ar viegliem pacientiem, kuriem slimnīca ne ar ko nepalīdzēs, jo nav jāveic specifiska ārstēšana,” uzsver SPKC Infekciju slimību riska analīzes dep. direktors Jurijs Perevoščikovs.

Ja jau ar “Covid-19” vairākas saslimušās personas atlaistas atlabšanai mājas apstākļos, bet vīruss joprojām ir ļoti lipīgs apkārtējiem cilvēkiem, rodas jautājums, vai gadījumā nav risks kaimiņiem saslimt ar koronavīrusu, ja persona dzīvo daudzdzīvokļu namā. Šādu iespēju gan noliedz Perevoščikovs.

“Infekcija neizplatās starp dzīvokļiem, un nav pierādījumu, ka kāds pasaulē būtu inficējies caur ventilācijas šahtām,” uzsver eksperts.

Taču Slimību profilakses un kontroles centrs nevar garantēt, ka saslimušās personas tiešām īstenos divu nedēļu pašizolāciju, nepamet savu mājvietu un neaiziet uz veikalu nopirkt pārtiku. “Teikt, ka kāds stāvēs pie durvīm un kontrolēs, to mēs nevaram. Nekur pasaulē tādi sargi pie pacientiem, kas ārstējas mājās, nestāv,” norāda Jurijs Perevoščikovs.

Valdība otrdien kopumā valstī pastiprinājusi piesardzības režīmu, lūdzot cilvēkus, kas pēdējo 14 dienu laikā atgriezušies no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Ķīnas vai Irānas, nedoties uz darbu vai sabiedriskiem pasākumiem, bet atrasties pašizolācijā mājas režīmā, pat ja nav saslimuši un nav simptomu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Daudzi uzņēmumi varētu būt uz robežas, ka viņu bizness varētu būt apdraudēts, valsts varētu nākt palīgā, apmaksāt darba nespējas lapas. Pie tā strādā Finanšu, Veselības un Labklājības ministrija. To vērtēsim ātrā tempā,” uzsver veselības ministre Ilze Viņķele (A/P!).

Sevi preventīvi pasargāt līdz šim nebija iespējams veselības, sociālās aprūpes un izglītības darbiniekiem. Otrdien valdība lēma, ka arī viņiem pēc atgriešanās no ārzemēs būs tiesības drošības labad sēdēt mājās. “Šo jomu pārstāvjiem atrašanās karantīnā, arī tad, ja viņi nav sasirguši, tiek kompensēta ar darba nespējas lapas palīdzību,” norāda Viņķele.

Izmantojot VID elektroniskās deklarēšanās sistēmu, Veselības ministrija šo pēcpusdien visiem valsts iedzīvotajiem nosūtījusi elektronisko vēstuli. Tajā detalizēti aprakstītas deviņas situācijas, kā rīkoties iedzīvotājiem koronvīrusa gadījumā. Tāpat vēstulē akcentēts, ka epidemioloģiskās drošības likums nosaka, – personas pienākums ir nepakļaut citas personas inficēšanās riskam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm