tv3.lv

Lidostā “Rīga” līdz vasaras lidojumu sezonas beigām auto novietošana pirmās desmit minūtes būs bez maksas

Starptautiskajā lidostā “Rīga” līdz vasaras lidojumu sezonas beigām auto novietošana īstermiņa stāvvietā pirmās desmit minūtes būs bez maksas, informēja lidostas pārstāvji.

2018. gada 17. jūlijā 17:21

Jaunā kārtība paredz, ka neatkarīgi no tā, vai pasažieri ir plānots sagaidīt vai pavadīt, ikviens transportlīdzekļa vadītājs uz laiku līdz 10 minūtēm var bez maksas novietot savu auto īstermiņa stāvvietā P1, kas atrodas pretī lidostas pasažieru terminālim. Izmaiņas neattiecas uz stāvvietas daļu, kas atrodas tiešā termināļa tuvumā, kur joprojām būs spēkā līdzšinējā maksa par auto novietošanu – 1,50 eiro par pirmajām 30 minūtēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmaiņu mērķis ir motivēt pasažieru sagaidītājus un pavadītājus un lidostas viesus vairāk izmantot P1 stāvvietu, tādējādi atslogojot piebrauktuvi pie izlidošanas termināļa, kur, pieaugot pasažieru plūsmai tā saucamajās pīķa stundās, var veidoties īslaicīgi sastrēgumi. Piebrauktuves noslodze palielinājusies arī kopš izmaiņām taksometru tarifos, kam vairs nav noteikti cenas griesti, un līdz ar to arvien vairāk pasažieru izvēlas doties uz lidostu ar savu privāto transportu, vai arī ielidojot, izsauc konkrētu taksometru pakalpojumu sniedzēju.

Lidostas pasažieru un viesu ērtībām kopumā pieejamas trīs stāvvietas – īstermiņa stāvvieta P1, kas domāta pasažieru sagaidīšanai un pavadīšanai, un ilgtermiņa stāvvietas P2 un P3, kur pasažieri var novietot auto uz ceļojuma laiku. Lai atvieglotu pasažieriem nokļūšanu P2 un P3 stāvvietās, lidosta no šā gada vasaras sezonas ir ieviesusi jaunu pakalpojumu – bezmaksas mikroautobusu, kas nogādā pasažierus turp un atpakaļ no attālinātajām stāvvietām.

Kā informēja lidostā, šā gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, lidostas īstermiņa stāvvietas P1 noslodze ir palielinājusies par 2,56%, ilgtermiņā stāvvietās P2 un P3 – attiecīgi par 26,94% un 23,27%.

Iespēja novietot auto lidostas īstermiņa stāvvietā pirmās desmit minūtes bez maksas ilgs līdz šā gada 27.oktobrim.

Kā ziņots, starptautiskajā lidostā “Rīga” šogad pirmajos sešos mēnešos apkalpoti vairāk nekā 3,246 miljoni pasažieru, kas ir par 18,2% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs, no kura ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā – uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. Pērn lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā sešus miljonus pasažieru, veidojot 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm