Levits: Traģiskajos apstākļos jāpalīdz vismaz tiem afgāņiem, kas savulaik palīdzējuši mums

Gan Latvijas, gan visas Eiropas Savienības (ES) un NATO ietvaros jāraugās, kā šajos traģiskajos apstākļos palīdzēt vismaz tiem konkrētajiem afgāņiem, kas savulaik ir palīdzējuši mums, uzsver Valsts prezidents Egils Levits.

2021. gada 16. augustā 13:28

Jau vēstīts, ka svētdien islāmistu grupējuma “Taleban” kaujinieki bez cīņām ienākuši Afganistānas galvaspilsētas Kabulas priekšpilsētās. Kopš pagājušās nedēļas talibi pārņēmuši savā kontrolē lielāko daļu valsts teritorijas, sakaujot Afganistānas drošības spēkus, pārvelkot tos savā pusē vai liekot tiem bēgt, neraugoties pat uz zināmu ASV aviācijas atbalstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Afganistānas prezidents: Talibi ir uzvarējuši. Es atstāju valsti, lai novērstu plašu asinsizliešanu

Valsts prezidents arī akcentēja, ka situācija Afganistānā liek principiāli pārdomāt NATO un rietumvalstu kopējo globālo stratēģiju. Levita ieskatā, šādam plaša mēroga pārdomu procesam jānoved pie reālistiska un ilgtspējīga rezultāta. Viņš norādīja, ka sabiedroto un Latvijas primārais uzdevums ir stiprināt visu NATO valstu drošību.

Jau ziņots, ka Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) lūdzis identificēt tos afgāņu pilsoņus, kuri palīdzējuši Latvijas misijai Afganistānā, un izskatīt iespēju tiem piešķirt patvērumu.

Pēc Pabrika teiktā, runa varēt būt par līdz 15 ģimenēm, kam Afganistānā, pie varas nākot islāmistu grupējumam “Taleban”, draud briesmas.

Aizsardzības ministrs atzina, ka bēgļu no Afganistānas kļūs vairāk. Viņš situāciju Afganistānā raksturoja kā traģisku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Talibiem ielencot Kabulu un gatavojoties pārņemt savā kontrolē visu Afganistānu, rietumvalstis svētdien steidz evakuēt no turienes gan savus pilsoņus, gan afgāņus, kas strādājuši kopā ar viņiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm