tv3.lv

Levits: “Okupantu piemineklis” Pārdaugavā tiks demontēts

“Okupantu piemineklis” Pārdaugavā tiks demontēts, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) atkārtoti paziņoja Valsts prezidents Egils Levits.

18. maijā 14:37

Prezidents atzīmēja, ka gan viņš, gan Ministru prezidents uzskata, ka “okupantu piemineklis” Pārdaugavā nevar palikt un tas ir jādemontē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiķis norādīja, ka Saeimā patlaban ir iesniegs likumprojekts, lai objektu varētu nojaukt pēc iespējas ātrāk. Valsts prezidents pauda, ka likumprojekta skatīšanas gaitā tiek skatīts, lai saprastu, kā to vislabāk varētu īstenot.

“Katrā ziņā likumprojektu nedrīkst pieņemt sasteigti, jo tas radīs jaunas problēmas, bet ar to arī nevajag pārāk ilgi kavēties. “Okupantu piemineklis” ir jādemontē un pēcāk jāskatās, ko darīt ar līdzīgiem pieminekļiem citviet valstī, tomēr pamatproblēma ir “okupantu piemineklis” Pārdaugavā, kas tiks demontēts,” izteicās prezidents.

Jau rakstīts, ka vairāki uzņēmumi pieteikušies Rīgas domei bez maksas palīdzēt organizēt padomju armijas pieminekļa nojaukšanu Pārdaugavā, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PP) padomnieks Aleksis Zoldners.

Pašvaldība saņēmusi vēstules no SIA “JaunRīga Eco” un SIA “Forma 2”, kas piedāvā bez atlīdzības nodrošināt pieminekļa nojaukšanas būvuzraudzību.

Vakar Staķim notikusi arī tikšanās ar arhitektu biroju “Sarma&Norde arhitekti”, kas piedāvājis brīvprātīgi sagatavot pieminekļa demontāžas projektu. Kā vēstulē Staķim raksta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Visvaldis Sarma, arhitektu birojs piedāvā brīvprātīgi, bez atlīdzības un ātrākajos iespējamajos termiņos sagatavot pieminekļa nojaukšanai nepieciešamo demontāžas projekta dokumentāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zoldners gan piebilda, ka šādu ziedojumu pieņemšanai ir juridiskas nianses, kas tiek vērtētas. Ierastā kārtībā pašvaldībai jārīko iepirkums gan projekta izstrādei, gan pieminekļa nojaukšanai.

Jau ziņots, ka Rīgas dome nolēma demontēt padomju pieminekli Pārdaugavā. Deputāti nolēma uzdot “Rīgas pieminekļu aģentūrai” veikt nepieciešamās darbības objekta demontāžai.

Pieminekļa demontāžas darbiem vajadzētu sākties šogad, turklāt būtu godīgi nojaukšanas izmaksas segt no valsts budžeta, aģentūrai LETA iepriekš teica Staķis.

Jautājums par padomju pieminekļa demontāžu aktualizējās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm