tv3.lv

Levits: Krievija neuzskata miera līgumu par spēkā esošu un tai saistošu

2020. gada 11. augustā 18:02

Šodien atzīmējam dienu, bez kuras šodien nebūtu iespējama neatkarīga un starptautiski atzīta Latvijas valsts. Tieši pirms 100 gadiem noslēgtais Latvijas-Krievijas miera līgums nav stāsts par pagātni, bet gan par tagadni – tā otrdien, uzrunājot Igaunijas, Polijas un Somijas ārlietu ministrus, norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš akcentēja, ka politika, ko šodien īsteno agresīvā kaimiņvalsts, neraisa ticību, ka arī mūsdienās līdzīgi kā 1940. gadā nevarētu tikt pārkāpts līguma punkts, kas nosaka, ka Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi.

“Otra līgumslēdzēja puse, tātad Krievija, šobrīd neuzskata miera līgumu par spēkā esošu un tai saistošu. Krievijas argumentācijā mēs nesaskatām vēlmi atzīt pieļautos starptautisko tiesību pārkāpumus pret Latviju un arī citām mūsu reģiona valstīm un viest pārliecību, ka nekad vairs nebūtu iespējama šāda pagātnes atkārtošanas. Tas rada neizpratni un bažas, ka mūsdienu starptautiskajā sistēmā kāds joprojām mēģina argumentēt ar Staļina laika politikas argumentāciju,” norāda Levits.

Līgums starp Latviju un Padomju Krieviju tika noslēgts 1920. gadā. Tieši 20 gadus vēlāk neatkarīgās Latvijas valsts pastāvēšanu pārtrauca Padomju Savienības īstenotā okupācija, kuru šodien kaimiņvalsts, īstenojot apzinātu visaptverošu politiku, cenšas noliegt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm