Levits: Ir jāpārvar ierobežotā domāšana par mūsu valsti

Ir jāpārvar ierobežotā domāšana par mūsu valsti, debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” noslēdzošajā diskusijā “Latvietība – privilēģija vai nasta?” uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

2022. gada 2. novembrī 17:05

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa, diskusijā Levits kopā ar jauniešiem Dobelē dalījās pieredzē un viedokļos par latviešu valodas, kultūras un tradīciju nozīmi mūsu nacionālās identitātes veidošanā un saglabāšanā globalizācijas ietekmē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diskusijas sākumā Levits atzīmēja, ka globalizācija skar ne tikai latviešus, un tas ir aktuāls jautājums visām nācijām.

“Ja mums ir attieksme, ka mūsu valoda un kultūra nav tik konkurētspējīga kā citas, tā ir mūsu mazvērtība. Mēs esam Eiropas Savienības un pasaules sastāvdaļa, brīva no koloniālā mantojuma, un par to ir jālepojas,” turpināja valsts pirmā persona.

Ričards Liepiņš-Melnis no Auces vidusskolas norādīja, ka jaunieši ir atbildīgi par latviešu nācijas un kultūras vērtību saglabāšanos, un to vislabāk varot darīt, iesaistoties dažādās kultūras aktivitātēs – dziedot, dejojot. Viņš arī atzina, ka skolās latviešu valodas un vēstures stundās būtu jāpievērš lielāka uzmanība, lai jaunieši varētu apzināt savu latvietību.

Savukārt Nikita Juziks no starptautiskās vidusskolas “Ekziperī” uzsvēra, ka būt Latvijas pilsonim nenozīmē tikai pilsonības apliecinošu dokumentu lietošanu, bet tā ir atbildība par valsts un tās kultūras attīstību laika gaitā. Tāpat viņa ieskatos katrs iedzīvotājs ir latviešu kultūras seja, un jauniešu pienākums ir virzīt latviešu kultūru mūsdienīgā virzienā.

Dobeles Valsts ģimnāzijas skolnieks Enrijs Birze piekrita, ka latviešu valoda un kultūra ir īpaša, tāpēc jāpadara pieejamāka ārpus Latvijas, lai veicinātu valsts atpazīstamību. Viņš norādīja uz plašāku literāro darbu tulkošanu citās valodās un Latvijas dalību starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija”, uzstājoties latviešu valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts prezidents piebilda, ka starptautiskajā komunikācijā ir svarīgi, ja esam atpazīstami, jo tas palielina mūsu politisko un kultūras ietekmi, taču, viņaprāt, svarīgāka ir mūsu pašu pašapziņa, neatkarīgi no tā, ko par mums domā vai zina citi.

Estere Upmale no Dobeles Valsts ģimnāzijas papildināja šo domu, norādot, ka Latvijas atpazīstamību veido gudri un kompetenti cilvēki, kuri starptautiskos forumos reprezentē Latviju un iesaistās diskusijās par dažādiem jautājumiem.

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm