tv3.lv

Lestenes baznīca ieguvusi jaunas un greznas lustras

Lestenes baznīcas jaunie gaismekļi darināti Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma studentu rokām ar fonda ”Namejs” finansiālu atbalstu, un jaunās lustras ir kārtējais, svarīgais posms Lestenes baznīcas atjaunošanā.

Jaunās, tikko darinātās lustras nāk aplūkot daudzi Mākslas un mediju tehnikuma studenti un pasniedzēji. Trīs spožās baznīcas lustras tehnikuma studenti un meistari – kopā ar formu izveidošanu un visiem citiem darbiem – darināja aptuveni gadu. Neslēdzošais un arī darbīgākais posms esot sācies šajā rudenī, norāda studenti.

Sākot ar metāla liešanas un kalšanas darbiem un līdz pat lustru tagadējam izskatam, visi darbi ir paveikti tehnikuma telpās.

Šie gaismekļi veidoti, par paraugu ņemot Landzes baznīcā esošās lustras.

Mākslas tehnikuma direktore Maija Vanaga norāda, ka lustru izgatavošana ir nozīmīga ne tikai baznīcai, bet arī pašiem jaunajiem meistariem. “Mēs uzskatām to par tādu goda lietu to darīt, jo, man jāsaka, ka finansiāli nav izdevīgi, bet tas, ko iegūs audzēkņi, strādājot pie šiem projektiem, ir neatsverami.”

Lestenes baznīca reiz lepojās ar vienu no greznākajiem baroka interjeriem valstī. Latvijas kareivjiem tik svarīgā baznīca atdzimst un nākotnē noteikti būs viens no greznākajiem dievnamiem Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm