tv3.lv

Lēnā braukšana neesot tik nevainīga. Vai policija var sodīt par to, ka brauc lēnāk nekā atļauts?

2017. gada 3. aprīlī 8:33

Viens no būtiskiem satiksmes drošības baušļiem – tai jābūt vienmērīgai. Tātad jāprot iekļauties satiksmes plūsmā. Tāpēc nepamatota lēna braukšana arī ir pārkāpums, kas ir minēts ceļu satiksmes noteikumos. 

Var šķist, ka autovadītājs riskē, kad pārsniedz ātrumu, taču diezgan būtisks ir apdraudējums arī tad, ja transportlīdzeklis brauc lēnāk, nekā ir atļautais ātrums. Piemēram, apdzīvotā vietā – 35 kilometri stundā 50 kilometru stundā vietā.

Oskars Irbītis
Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts

Tas, kurš pārsniedz ātrumu, un tas, kurš brauc zem atļautā kustības ātruma, tad potenciāli būs liels negadījums. Tāpēc mans aicinājums koncentrēties tam, kas notiek uz ceļa un braukt ar kustības ātrumu, kas ir tuvu atļautajam kustības ātrumam un vienotā plūsmā.

Tikmēr Valsts policijā uzskata, autovadītāji bieži vien brauc lēnāk tāpēc, ka, braucot pie stūres, runā pa mobilo tālruni, ietur maltīti vai pat dara visu vienlaikus.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Satiksmi kavē, padara viņu nervozu… Protams, tas var novest pie tā, ka, veicot apdzīšanas manevrus un darot to uzvilktā stāvoklī, tad šī nervozitāte var pāraugt avārijas situācijā un pat negadījumā.

Ceļu policisti par šādu pārkāpumu soda. Lēnā braukšana nav nemaz tik nevainīga, jo autovadītājs neiekļaujas kopējā plūsmā. Sods par to nav liels – septiņi eiro vai brīdinājums. Taču statistikā braukšana zem atļautā ātruma atsevišķi netiek izdalīta. Cita lieta ir ar mobilā tālruņa lietošanu, braucot pie stūres. Pērn tika noķerti vairāk nekā 4 000 autovadītāju, kas ir gandrīz par 50% vairāk nekā bijis 2014. gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm