Ledus skulptūru festivāls Jelgavā priecē apmeklētājus; pulcējies rokordliels dalībvalstu skaits

4. februārī 21:20

Jelgavā šajā nedēļas nogalē aizrit tradicionālais ledus skulptūru festivāls un šogad apmeklētājus priecē vairāk nekā 40 mākslas darbu. Tematiskā līnija šoreiz saistīta ar senajām dievībām. Dalībvalstu skaits, no kurām nāk skulptori, šogad ir rekordliels.

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā notiek jau 24.reizi. šogad tajā savus darbu veidojuši mākslinieki no 12mit pasaules valstu, tostarp, arī no tālām zemēm – Indonēzijas un Mongolijas.

Festivālā startējuši vairāki desmiti profesionālu tēlnieku, kas visas nedēļas garumā mākslas darbus radījuši no 80 tonnu kristāldzirda ledus.

“Parasti gatavojoties ir vissarežģītākais izraudzīties tēmu, lai viņa būtu interesanta apmeklētājiem un saprotama māksliniekiem. Šogad tēma krita uz senajām dievībām, lai iepazītu un iepazīstinātu ar dažādu tautu kultūrām un caur to izstāstītu gan vēsturisko, gan kultūras skatījumu,” skaidro Ledus skulptūru festivāla producents Ivars Pirvics.

Paveicies arī ar laikapstākļiem – lai gan nedēļas sākumā pavasarīgās temperatūras likušas dažu darbu detaļas mainīt, šajās dienās skulptūrām klājas labi.

“Ledum vispostošākais ir tiešie saules stari un vējš, jo vējš aprauj ledu veidojot dzīslojumu, bet saule spīd un katrs dzīslojums veidojas no iekšpuses kā kristāls, kas sevi silda un ledus var vienkārši sadrupt,” skaidro Ledus skulptūru festivāla producents.

Tā kā tēlnieki nāk no dažādām pasaules valstīm – arī skulptūrās katrs centies ietērpt savas valsts mitoloģiskos simbolus. Caur šiem tēliem mākslinieki pieskārušies arī ģeopolitiskajai situācijai un Ukrainā notiekošajam karam, kas izpelnījies kā žūrijas, tā apmeklētāju atzinību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Forši, mēs esam pirmo reizi. Riktīgi skaisti, neticami, ka cilvēks spēj kaut ko tādu izdarīt. Tas pirmais, ko redzējām tas pegass bija ļoti skaists, jo varēja arī uzkāpt virsū un arī tas ukraiņu mākslinieces darbs ar miroņgalvām,” pauž festivāla apmeklētāja Skaidrīte.

“Te ir ļoti jauki, skaistas skulptūras – man patika pie individuālajiem darbiem tā skulptūra ar tukšo viduci, tas bija ļoti interesants,” norāda apmeklētāja Fiona.

“Jauki, varam iziet visi kopā pastaigāties un priecāties par to, kas mums pilsētā notiek (TV3: Katru gadu nākat?) Principā jā. (Un ja salīdzina, kādas šogad tās skulptūras šķiet?) Visādas un labas dīvainas visas,” teic Viktorija.

Ledus skulptūru festivāls apmeklētājiem būs apskatāms arī svētdien.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm