tv3.lv

Lauksaimnieki pieprasa papildu atbalstu krīzē nonākušajām saimniecībām

Pirmdien, 8.septembrī, piensaimnieku pārstāvji tikās ar Zemkopības ministru Jāni Dūklavu, lai apspriestu kritisko situāciju piena nozarē Latvijā. Saistībā ar krītošajām piena iepirkuma cenām, piena pārprodukciju un neskaidro situāciju pēc gaidāmās kvotu atcelšanas piensaimniecības nozarei ir jāpiešķir “force majeure” statuss, pēc tikšanās atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji.

2014. gada 8. septembrī 16:43

Lauksaimnieku organizācijas iesniedza ministrijai konkrētas prasības, kuras tikšanās reizē tika izdiskutētas un rasti kompromisi iespējamajiem risinājumiem, kas ļautu saņemt papildu atbalstu krīzē nonākušajām saimniecībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piensaimnieki pieprasa noteikt “force majore” statusu un nekavējoties no Eiropas Savienības (ES) Krīzes fonda līdzekļiem – apmēram 400 miljoni eiro – veikt izmaksu sankciju skartajām ražojošajām saimniecībām 67 eiro apmērā uz vienu pārraudzībā ražojošo govi mēnesī.

Lauksaimnieki prasīja, lai turpmākajos gados saglabātu pārejas posma valsts atbalstu (PPVA) pilnā apjomā 2015.gadā, kā to pieļauj Eiropas Komisijas nostādnes. ZM ir aprēķinājusi, ka PPVA 2015.gadā Latvijai nepieciešams izmaksāt 72 miljonus eiro, taču sarunās ar premjerministri kopā ar lauksaimnieku organizācijām tikšanās laikā vienojās par iespējamo kompromisu – 50 miljonu eiro izmaksu.

Jau vēstīts, ka Krievijas noteiktās sankcijas skar ne tikai piena produkcijas ražotājus, bet arī piena piegādātājus, līdz ar to plānoti atbalsta pasākumi, kas vairāk nekā 10 000 nozarē iesaistīto piena ražotāju palīdzētu atvieglot situāciju pieaugošās konkurences apstākļos.

Jau vēstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielai daļai pārtikas produktu – liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, piena un piena produktiem, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumu valstīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm