tv3.lv

“Latvijas Pasts” izdod pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam

“Latvijas Pasts” 2022. gada 18. maijā izdos jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta Latvijas Okupācijas muzejam. Jaunos filatēlijas izdevumus sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī “Latvijas Pasta” e-veikalā.

17. maijā 9:56

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā, no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 25 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Elīna Elere.

Foto: LATVIJAS PASTS

Pastmarkas un aploksnes izdevumu vizuālajā noformējumā izmantots atjaunotās ēkas grafisks attēls un Latvijas Okupācijas muzeja logo.

Latvijas Okupācijas muzejs ir valsts akreditēts privāts muzejs, kas dibināts 1993. gadā. To uztur un pārvalda sabiedriskā labuma organizācija Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. Muzeja misija ir atcerēties, kas notika Latviju un tās tautu PSRS un nacionālsociālistiskās Vācijas režīmu laikā no 1940. līdz 1991. gadam, pieminēt šo režīmu laikā cietušos un bojāgājušos Latvijas iedzīvotājus, kā arī atgādināt pasaulei par svešo varu nodarījumiem.

Muzejs iekļauts Latvijas valsts diplomātiskajā protokolā, un to apmeklē daudzi ārvalstu vadītāji, diplomāti un citi oficiālo vizīšu pārstāvji. 2022. gadā muzeja krājumā reģistrēti vairāk nekā 70 000 glabāšanas vienību. Vēloties saglabāt dzīvu piemiņu par okupācijas laiku, cilvēki muzejam dāvinājuši personiskas lietas un dalījušies savās atmiņās. Muzeja speciālisti ierakstījuši ap 2500 videoliecību, liecinieku dzīvesstāstus vairāk nekā 4500 stundu garumā, un tas ir viens no lielākajiem šai tēmai veltītajiem krājumiem Eiropā.

Latvijas Okupācijas muzejs atrodas Latviešu strēlnieku laukumā 1, ēkā, kas tika uzcelta 1970. gadā kā Latviešu sarkano strēlnieku muzejs. Ēkas autori ir tēlnieks Valdis Albergs, arhitekti Dzintars Driba un Gunārs Lūsis-Grīnbergs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2001. gadā arhitekts Gunārs Birkerts kā vīziju muzejam uzdāvināja ēkas pārbūves projektu ar nosaukumu Nākotnes nams, un pārbūves rezultātā muzejs ieguvis teju divas reizes plašākas telpas – telpas jaunajai ekspozīcijai, mūsdienīgus darba kabinetus, speciāli aprīkotas muzeja krātuves un arhīva telpas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm