Latvijas mūziķi ieskaņo dziesmu Ukrainas atbalstam

2022. gada 14. martā 9:01

Jau pēc pāris dienām Latvijā klajā tiks laista dziesma un videoklips, kuras autore ir latviešu-ukraiņu mūziķe Katrīna Gupalo. Dziesmas nosaukums “Restitance”, kas tulkojumā ir “Pretspars”. Dziesmas ieskaņošanā un video tapšanā piedalījās tiešām daudz cilvēku – vairāki desmiti.

Ukraiņu vidusskolas bērni pirms video filmēšanas atkārto tekstu ukraiņu valodā. Dziesmas “Resistance” autore Katrīna Gupalo palīdz atnākušajiem iegaumēt teksta anglisko daļu.

Kā jau daudzi šī brīža projekti arī šī dziesma ir tapusi ātrā gaitā. “Manas saknes ir gan Latvijā, gan Ukrainā, mana mamma ir latviete, bet mans tētis bija ukraiņu arheologs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latviešu – ukraiņu mūziķe Katrīna Gupalo atcēla koncertus, kas pašlaik nav aktuāli. Viņa ķērās klāt mūzikai, kuru nevar atlikt: “Ukraiņu bezbailības, drosmes cildinājumu, kas caurvijas visam materiālam dziesmā. Gan ukraiņu tautasdziesma, kas ir sākumā, gan arī tālāk Ērika Kalniņa tekstā angļu valodā, arī mana tēva tekstā, kas ir krieviski. Tas ir ļoti liels spēks, kas šobrīd piemīt cilvēkiem Ukrainā.”

Arī Katrīnas ģimenes cilvēki pašlaik atrodas bēgļu gaitā, tāpēc viņai šī dziesma ir personīgs pārdzīvojums: “Mēs iepazināmies ne tik sen, viņa man piezvanīja un uzaicināja, pajautāja vai es negribu nodziedāt kaut ko ukraiņu valodā.”

Edgars Vilcāns arī latviešu – ukraiņu mūziķis, džeza pianists, kurš ir viens no dalībniekiem nesen ierakstītajā dziesmā. Viņš ir Latvijas pilsonis, tāpēc pašlaik ir atgriezies Rīgā: “Kad es pamodos no sprādzieniem, es sapratu, ka jāņem mamma, vecmamma un jābrauc kamēr ir iespēja. Tagad protams sāp sirds, gribās atgriezties, ir cerība, ka tas viss drīz beigsies”

Kopumā dziesmas ierakstā un video tapšanā piedalās vairāk nekā 40 cilvēku. Viens no viņiem ir arī Dmitrijs Lanskojs, kurš šādā veidā pauž savu nostāju. Dziesmas video un audio publiski pieejams būs jau šajā trešdienā, visi straumēšanā iegūtie ienākumi tiks ziedoti Ukrainas iedzīvotājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm