Latvijas debesīs turpmāk biežāk varēs redzēt jaunos “Black Hawk” helikopterus

Turpmāk arvien biežāk Latvijas debesīs redzēsim jaunos Gaisa spēku “Black Hawk” helikopterus. Līdz šim gaisa kuģu komandas mācījās un trenējās ārvalstīs, tagad lidojumi notiks mūsu valsts gaisa telpā. Piloti un apkalpes personāls februārī uzsāks praktiskās mācības, un treniņi turpināsies aptuveni vienu gadu.

“Balck Hawk” pilots Jānis Ķēniņš pirmo izrāda pilotu kabīni. Šeit ir sēdvieta gaisa kuģa komandierim un 2. pilotam: “Par pilotu drošību ir padomāts ļoti daudz, jo šīs ir bruņu plāksnes, tās var aizvilkt priekšā. Beņķi arī ir ložu droši.”

Pilots jau minēja, ka paaugstinātu komfortu no šiem gaisa kuģiem nevajag gaidīt, tomēr, salīdzinot ar iepriekšējiem padomju MI-17, “Black Hawk UH 60M” ir krietni ērtāki: “Šie nav uzbrukuma helikopteri. Šie ir transporta, bet ir ļoti vispusīgi. Tādēļ izvēlējās šādu tipu, kas aizstāj mūsu MI-17 gaisa kuģus. Glābšana, meklēšana, cietušo pārvadāšana, ugunsgrēku dzēšana. Glābšanas gadījumā, kad ir cietušie, tad mums būs turpmāk līdzi arī viens mediķis.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Black Hawk” ir labi piemēroti cietušo uzņemšanai nenolaižoties. To iespējams paveikt ar pievienoto vinču, kas var pacelt 300 kilogramu svaru reizē.

Platās sānu durvis ir labi piemērotas, lai būtu iespējams ātri iekāpt un izkāpt no helikoptera salona: “Šiem helikopteriem pie maza ātruma paredzēts, ka var lidot ar durvīm vaļā.”

Šoreiz salona aizmugurē ir ievietota papildu bāka degvielai, tāpēc pasažieru krēsli ir tikai vienā rindā.

Tagad, kad divi no četriem “Black Hawk” ir nogādāti Latvijā, Gaisa spēku komandas uzsāks praktiskos treniņus Latvijas debesīs.

Papildus glābšanas operācijām “Black Hawk” komandas apgūs, protams, arī dažādus militārus uzdevumus.

“Mums instruktori pirmās reizes arī teica, tad, kad slikti nokārtosi ieskaiti, tad turēsies te un lidosi līdzi,” skaidro pilots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunajām helikopteru komandām ir vēl priekšā arī pārbaudes un ieskaites. Tad, kad tas viss būs veiksmīgi nokārtots, Latvijas Gaisa spēki pilnībā pārgājuši uz jaunajiem “Black Hawk” gaisa kuģiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm