tv3.lv

Latvijas Bankas padomes loceklis Kazāks: Darba tirgus tiešām ir diezgan karsts

“Ja mēs skatāmies gan uz Latviju, gan uz visu reģionu, darba tirgus tiešām ir diezgan karsts. Izaugsme ekonomikā ir bijusi diezgan ilgu laiku,” pirms trešdien notiekošās Latvijas Bankas gadskārtējās konferences par darba tirgus nākotni Baltijā intervijā LNT rīta raidījumā akcentēja Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

2019. gada 2. oktobrī 9:09

“Mēs redzam – pieprasījums pēc darba tirgus ir, pēc cilvēkiem. Un līdz ar to mēs to redzam gan jau ļoti zemos bezdarba rādītājos, gan arī redzam diezgan ilgstošu un tādu nopietnu algu kāpumu,” piebilda Kazāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt par to, kas gaidāms turpmāk, Latvijas Bankas pārstāvis uzsvēra, ka tas atkarīgs no veselas virknes faktoru. “Gan demogrāfiski mēs kā sabiedrība novecojam, ir arī migrācijas jautājumi, mēs redzam atsevišķos gadījumos – vēl te izplūšana turpinās. Un tas nozīmē, ka šīs te problēmas nekur nepazudīs.”

Darba tirgu ietekmējot arī tehnoloģija un pieprasījums pēc jaunām prasmēm, kas kopā ar iepriekšējo situāciju darba tirgu padarot diezgan sarežģītu.

“Un šodien mēs diskutēsim, kur tad ir tās iespējas darba tirgū vēl pasmelties tos resursus, kādas ir iekšējās resursa iespējas – bezdarbnieki, neaktīvie, kas mums notiek ar reemigrācijas iespējām, un, protams, arī, kā mēs reaģējam uz tehnoloģijām, ko uzņēmēji, ko iedzīvotāji, ko valsts šajā jomā varētu darīt, lai gan uzņēmēji kļūtu ražīgāki, un līdz ar to arī iedzīvotāji varētu pelnīt vairāk,” sacīja Kazāks.

Latvijas Bankā paredzētas divas paneļdiskusijas – “Kā nodrošināt veselīgu darba tirgu: politikas perspektīvas Baltijas valstīs” un “Mākslīgais intelekts, automatizācija un nodarbinātības nākotne: izaicinājums vai iespēja Baltijas valstīm?”.

Saruna ar Mārtiņu Kazāku

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm