tv3.lv

Latvijā šogad padevusies laba arbūzu un meloņu raža; tiek organizētas ekskursijas audzētavās

Šogad Latvijā padevusies laba arbūzu un meloņu raža. Izrādās, ka šobrīd arbūzus un melones audzē arvien vairāk cilvēku, taču joprojām daudziem tas ir pārsteigums. Tāpēc arbūzu un meloņu audzētāji aicina ciemos, lai atbraucēji var savām acīm apskatīt arbūzus un melones uz lauka.

2020. gada 4. augustā 8:22

No attāluma tikai zinātājs varēs pateikt, kas aug Babītes novada Salas pagasta laukā. Uz zemes gulošos arbūzus un melones iespējams pamanīt tikai, pienākot klāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šogad mums arbūzi ātrāk, parasti mums arbūzi nogatavojas augusta vidū, bet melones ir pirmās. Šogad sanāca, ka viss vienlaikus,” Lauka saimniece Maija Kondrjatuka norāda uz to, ka arbūzi arī viņus spēj joprojām pārsteigt.

Arbūzi šogad stādīti jau maija sākumā, tāpēc tos vēl bija jāapklāj ar tā dēvētajiem tuneļiem, kas nakts laikā izskatījās īpaši iespaidīgi. “Mēs glābām, likām tuneļus un dūmu sveces. Kaimiņi priecājās, ka tik skaisti naktī izskatās,” teic saimniece.

Daļa stādu tomēr nosala, taču to vietā iestādīti citi, un beidzot raža izdevās visai iespaidīga.

Maija arbūzus un melones audzē jau sesto gadu, taču vienu drošu veidu, kā noteikt to gatavību, viņa joprojām nav atklājusi: “Tirgū arī visi klauvē! Es skatos, vai šeit ir dzeltens, šis vēl nav īsti. Lasīju, ka pēc tā arī neskatās, laikam pēc intuīcijas.”

Salas pagastā labi aug arbūzi ar dzeltenu vidu. Arī lauka sargam tie garšo ne mazāk kā cilvēkiem. Maija norāda, lai arī Latvijā jau ir ne viena vien saimniecība, kur audzē arbūzus, pircēji joprojām ir pārsteigti, uzzinot, ka tie nogatavojušies mūsu valstī.

“Brīnās, pa visiem šiem gadiem joprojām brīnās. Jautā: “Latvijas? Nevar būt, ka Latvijas!” Mēs arī griežam un degustē: “Jā, salds!” Tāpēc šogad nolēmām, ka svētdienās mēs organizēsim ekskursijas, lai var atbraukt paskatīties uz lauka, lai tiešām tic, ka tas audzēts šeit,” norāda arbūzu un meloņu audzētāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šie arbūzi un melones ir pieejamas jau arī atsevišķos lielveikalos, un saimnieki tos pārdod arī Rīgas centrāltirgū. Taču ikviens var atvēlēt laiku un atbraukt tieši pie lauka, kur nogatavojas šie skaistie augļi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm