tv3.lv

Latvijā smēķē piektdaļa sieviešu! Vai ar likumu aizliegt smēķēt grūtniecēm?

Spraigas diskusijas sabiedrībā izraisījusi ideja ar likuma spēku aizliegt smēķēt grūtniecēm. Lai gan precīzu skaitļu, cik grūtnieču Latvijā smēķē, nav, tomēr ir zināms, ka mūsu valstī ar cigaretēm uz ”tu” ir piektdaļa sieviešu. Ārsti uzskata, ka ir pamats nopietnam satraukumam.

2016. gada 30. martā 7:31

Ginekoloģei un dzemdību speciālistei Ditai Baumanei-Auzai ir pacientes, kuras ir stāvoklī, taču smēķēšanu nevar atmest, tik stiprs esot ieradums. Ja dakterei kļūst zināms, ka topošā māmiņa smēķē, viņa obligāti tiek brīdinātas par smēķēšanas kaitīgumu, jo tas ietekmē ne tikai māmiņas, bet arī paša bērna veselību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Dita Baumane-Auza ginekoloģe, dzemdību speciāliste

Jāsaka ļoti skumji un esmu sarūgtināta šādos gadījumos, bet patiešām bērni piedzimst gan ar mazāku svaru, gan arī hipoksijas pazīmēm. Bērniņš grūtniecības laikā pietiekami nesaņem skābekli, nesaņem pietiekami barības vielas, viņš var piedzimt ātrāk nekā noteiktais laiks.

Šonedēļ Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija sprieda par grozījumiem Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā. Tajā bija iecerēts ieviest jaunus smēķēšanas ierobežojumus, tostarp tika ierosināts aizliegt smēķēt grūtniecēm.

Pagaidām iniciatīva ar likumu liegt grūtniecēm smēķēt tika noraidīta, jo, kā norāda tiesībsargs Juris Jansons, nav skaidrs, kā šīs normas ievērošanu būtu iespējams kontrolēt.

Tiesībsargs uzskata, ka šajā jautājumā jāievēro samērīguma princips un tad jādomā par cita veida ierobežojumiem – piemēram, tabakas izstrādājumu aprites ierobežojumiem.

Prātīgāk būtu jāsāk ar to, ka cigaretes nebūtu iespējams nopirkt nakts laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm