tv3.lv

Latvijā popularizē jaunu sporta veidu – sinhrono slidošanu

2019. gada 8. decembrī 9:37

Viens no jaunākajiem slidošanas sporta veidiem – sinhronā daiļslidošana – kļūst aizvien populārāka. Šajās brīvdienās sportisti no sešām valstīm tikās Rīgā, lai sacenstos sinhronās slidošanas sacensībās.

Latvijā ar sinhrono slidošanu aktīvi nodarbojas mazāk kā desmit gadus. Sporta veids balstās uz daiļslidošanu – tā ir deja, ko vienlaikus sinhroni veic astoņi līdz sešpadsmit slidotāji veidojot līnijas, apļus, savstarpēji mainoties un slidojot cits pie cita cieši blakus.

“Mēs esam vēl pagaidām iesācēji šajā jomā. Taču mēs katru gadu progresējam un man ir liels prieks, ka mēs jau esam pārstāvēti ar divām komandām. Tāpat nākamgad ir plāns izveidot trešo komandu.  Mūsu slidojums ietver gan individuālos daiļslidošanas elementus, arī kaut kādus karsēju elementus, kā pacēlienus, dažādus trikus, ko mēs veicam. Tā kā tas viss notiek līdzīgi, kā karsējām, tikai uz ledus,” stāsta sinhronās daiļslidošanas trenere Eva Čekanauska.

“Es pat domāju, ka tas ir lielāks darbs nekā slidot vienai, jo šeit tam komandas darbam ir milzīga nozīme. Un tas, ka māki slidot individuāli, nenozīmē, ka māki slidot arī komandā. (TV3: Nav arī traumatiski?) Protams, ka ir. Jo 16 meitenes, slidas ir asas. Bieži gadās kādam nenoturēt līdzsvaru, izdarīt kaut ko ne tā, tāpēc ir svarīgi visu darīt sinhroni, lai netrāpītos viena otrai ceļā,” atklāj sinhronās slidošanas kluba “Amber” dalībniece Lorīna Jesse.

Latvijas sinhronās slidošanas komanda “Amber” šajās brīvdienās Rīgā aizvadīja starptautiskas sacensības. Tajās piedalījās komandas no sešām valstīm. Labāk sacensībās veicās bērnu komandai, taču arī pieaugušie slidotāji sasniedza apmierinošu rezultātu.

Lai būtu augstāki rezultāti, protams, ir jābūt šim izlases materiālam ar ko vispār tiek strādāts, ar komanda veidojas. Jo agrākā vecumā sāks šie bērni slidot, tie, kuri jūt, ka nevarēs individuāli slidot vairāk, šī ir ļoti laba iespēja. Un, kā jebkurš sporta veids,  lai sasniegtu rezultātu, tas prasa ļoti lielu darbu, gadus un ieguldījumus, lai rezultāts būtu,” pauž Latvijas Slidošanas asociācijas ģenerālsekretāre Inese Jesse.

Ne tikai Latvijas slidotāju, bet visas sinhronās slidošanas sportistu saimes sapnis ir viens – piedalīties Ziemas olimpiskajās spēles. Šobrīd gan šis sporta veids olimpiādēs programmā iekļauts vēl nav, taču starptautiskā slidošanas organizācija ir apņēmības pilna darīt visu, lai tas notiktu kādā no nākamajām četrgades lielākajām ziemas sporta sacensībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm