Latvija – pirmā valsts, kas ratificējusi brīvās tirdzniecības līgumu ar Kanādu

Latvija kļuvusi par pirmo valsti, kas ratificējusi Eiropas Savienības (ES) brīvās tirdzniecības līgumu ar Kanādu, par spīti atsevišķu Saeimas opozīcijas deputātu aicinājumam ar lēmuma pieņemšanu nesteigties.

2017. gada 23. februārī 14:07

ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums jeb CETA paredz teju pilnībā atcelt muitas nodokļus. Tāpēc tiek sagaidīts, ka līgums radīs jaunas iespējas tirdzniecībai, kā arī vairos investīcijas. Tā skaidro Ārlietu ministrija, vienlaikus uzsverot, ka brīvās tirdzniecības līgums nesamazinās standartus pārtikas nekaitīgumam, produktu drošībai, kā arī patērētāju aizsardzībai un veselībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr atsevišķi Saeimas opozīcijas deputāti uzskata, ka par brīvās tirdzniecības līgumu ir zināms pārāk maz. Tāpēc pirms ratificēšanas nepieciešams izvērtēt CETA ietekmi uz Latvijas ekonomiku un vidi, kā arī iedzīvotāju veselību, labklājību un dzīves kvalitāti.

Jūlija Stepaņenko, Saeimas deputāte (“Saskaņa”)

Vai mums tiešām vajag steigties un lēkt bedrē? Kā Ziedoņa epifānijā: “Lēksim bedrē, lēksim bedrē, redzēs, kas mūs ārā vilks!”

Taču Saeimas vairākums neatsaucās aicinājumam atlikt līguma ratificēšanu, norādot, ka līguma teksts ir bijis zināms jau gadiem ilgi. Oponentiem tāpat tika pārmesta klaju nepatiesību paušana par līgumu.

Rihards Kols, Saeimas deputāts (VL-TB/LNNK)

Te pēkšņi no atsevišķu deputātu puses uzzinām, ka patiesībā neviens neko nezina, neviens nav ticis informēts, un CETA mums draud ar bankrotu, saindētu pārtiku un citiem šausmu stāstiem. Cienījamie kolēģi! CETA nolīguma saturs ir publiski pieejams kopš 2014. gada.

Klātesot Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministram Fransuā Filipam Šampaņam, Saeima līgumu ceturtdien ratificēja, 71 deputātam balsojot “par”, bet pret bija pieci deputāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm