tv3.lv

Latvija piedāvā ”Deutsche Bahn” kopīgi attīstīt Ķīnas‑Ziemeļeiropas kravu koridoru

Pirmdien, 22.septembrī, savas darba vizītes Vācijas ietvaros satiksmes ministrs A.Matīss tikās ar Vācijas dzelzceļa uzņēmuma ”Deutsche Bahn” (DB) valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru Ridigeru Grūbi. Tikšanās laikā tika prezentēts Latvijas piedāvājums sadarbībai ar ”Deutsche Bahn” jauna dzelzceļa konteinerpārvadājumu maršruta izveidē starp Ķīnas industriālajiem centriem un Rīgu ar tālāku kravu plūsmu distribūciju Ziemeļeiropā.

2014. gada 23. septembrī 17:26

Tikšanās kalpoja kā turpinājums 2014.gada maijā Starptautiskā Transporta foruma (ITF) ietvaros Leipcigā uzsāktajam dialogam ar DB vadītāju par sadarbības iespējām Eirāzijas sauszemes koridoru attīstības kontekstā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrs atzīmēja, ka ”DB Schenker Railport” Riga jau kļuvis par vadošo dzelzceļa intermodālo termināli Baltijas valstīs un tam ir visas iespējas kalpot arī kā nozīmīgam elementam jaunu Ķīnas un Ziemeļeiropas piegāžu ķēžu izveidē. Latvija jau šobrīd aktīvi strādā pie Ķīnas un Ziemeļeiropas valstu savstarpējo kravu identifikācijas, kas varētu kalpot par pamatu jauna transporta koridora attīstīšanai.

DB vadītājs Dr. Grūbe atzīmēja Vācijas sekmīgo pieredzi konteinervilcienu maršrutu organizēšanā starp Ķīnu un Eiropu un pauda ieinteresētību kopīgi ar Latvijas partneriem detalizēti izpētīt jauna Ķīnas-Baltijas jūras reģiona savienojuma izveides iespējas, izmantojot Latvijā pieejamo transporta un loģistikas infrastruktūru un pakalpojumus.as.

Tāpat puses pārrunāja aktuālās transporta ģeopolitikas tendences, tai skaitā Krievijas-Ukrainas konflikta ietekmi uz Eiropas transporta nozari.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm