Latvijā norisināsies jau 28. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

12. septembrī 22:51

Oktobrī sāksies Starptautiskais Baltijas baleta festivāls – šī būs jau 28. reize, kad šīs skatuves mākslas spožākie talanti priecēs Latvijas skatītājus, turklāt ne tikai galvaspilsētā, bet arī Rēzeknē, Cēsīs un Preiļos.

Starptautiskā Baltijas baleta festivāla moto skan – “no klasikas līdz avangardam”. Tā ideja – iznest baletu ārpus tradicionālās skatuves un parādīt dejas daudzveidīgās izpausmes,  žanru mijiedarbību. Festivāla atklāšanas koncerts 11. oktobrī kā ierasts risināsies centrālajā dzelzceļa stacijā. Savukārt šī gada festivāla ārvalstu mākslinieki būs trupas no Portugāles un Itālijas. Romā bāzētā “eVolution Dance Theater” savos priekšnesumos apvienot klasisko akrobātiku ar laikmetīgi deju;  savienojumā ar inovatīvām tehnoloģijām baletdejotāji uz skatuves mirdz krāsu un gaismu apgleznoti.

“Tas ir ļoti sarežģīts projekts, lai atvestu šīs tehnoloģijas uz Latviju, smags prpcess, bet mēs mēģināsim to vārēt, ne tikai Rīgā VEF kultūrpilī, kur ir izcilas gasimas, bet arī parādīsim Rēzeknē un Cēsīs,” norāda Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bet par godu latviešu baleta leģendas Janīnas Pankrates 100. jubilejai, Rīgas biedrības namā izskanēs koncerts “Vakar, Šodien, Rīt”.

“Man liels prieks, ka Pankratei tiek veltīts speciāls vakars, bet viņa bija patiešām izcila personība, viņa, protams, bija operešu karaliene, viņa bija slevna visā bijušajā lielvalstī. viņa bija arī piecus gadus mūsu baleta vadītāja,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Festivālu noslēgs starpvalstu dejas projekts “Baltijas baleta tandēms”, kurā piedalīsies baleta zvaigznes no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un arī Ukrainas. Skatītājiem piedāvājot izcilāko horeogrāfu un šobrīd aktuālo  baletu motīvus.

“Baltijas baleta zvaigznes, tas būs īsts baleta zvaigžņu lietus no mūsu visiem trim operteātriem,” saka Beiris.

Festivāla ietvaros padomāts arī par kinomīļiem – būs iespēja noskatīties režisora Tomija Paskāla filmu “Gulbju ezers”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm