Latvijā izdota bērnu grāmata, lai bēgļi mācītos latviešu valodu un tradīcijas

Ar stāstiem par eža draudzību ar krokodilu biedrība “Patvērums Drošā Māja” cer bēgļu bērniem iemācīt Latvijas kultūras un sadzīves, un valodas pamatus. Grāmatas prezentācija šodien notika Dabas muzejā, un uz to pulcējās vairākas Latvijā dzīvojošās bēgļu ģimenes. Sevišķu sajūsmu mazajiem izraisīja iespaidīgie dzīvnieku izbāzeņi.

2017. gada 14. februārī 22:29

Bēgļu un patvēruma meklētāju ģimeņu bērni šodien Dabas muzejā ar sajūsmu skraidīja pa gaiteņiem un vēroja dzīvnieku izbāzeņus. Visticamāk, šī ir pirmā reize, kad viņi ieraudzīja lāča, vilka un citu ziemeļnieku sugu dzīvnieku atveidus tik tuvu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Musulmaņu valstīs pret dzīvnieku pasauli ir krietni atšķirīgāka attieksme nekā Eiropā. Islāmā nešķīsti skaitās gan suņi, gan cūkas, tādēļ šajā grāmatā atveidotie tēli rūpīgi izraudzīti, lai neradītu pārpratumus. Musulmaņi paši nedrīkst zīmēt ne dzīvniekus, ne cilvēkus, taču lasīt grāmatu un mācīties valodu drīkst gan. Vismaz tā cer grāmatas autore.

Grāmata ir par draudzību, kas rodas starp ezi un tīģerēnu, krokodilu, kas atbrauc, lai iepazītu Latviju. Lai iepazītu upes, dabu, kā bērni mācās skolās, bet ar ezīša acīm.

Grāmata ir latviski, un tulkota gan arābu, gan Afganistānā izmantotajā dari valodā. No visas bēgļu grupas piekrīt runāt tikai viena sieviete, kura šeit dzīvo gadu. Pārējie ieradušies vien pirms divām dienām.

Sieviete Irākā strādājusi prestižu darbu, bet Latvijā nestrādā. Viņa reģistrējusies nodarbinātības aģentūrā un cer, ka amatu atrast izdosies.

Jāpiemin, ka šogad Latvijai būs jāuzņem vēl vismaz 300 patvēruma meklētāju no kara skartajām valstīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm